Gündem

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Eczacı Alımı Yapacak

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için açılan münhal yerlere başvuruda bulunacak adayların yabancı dil yeterlilik belgesine ve belirtilen alanların herhangi birinde yüksek lisans veya doktora programını tamamladıklarına dair belgeye sahip olmaları gerekmektedir.

 

Adayların ayrıca;

1) Eczacılık fakültesi mezunu olduğuna dair diploma veya geçici mezuniyet belgesini,

2) Yabancı dil sınavından (YDS, KPDS, ÜDS veya ÖSYM tarafından eş değerliği kabul edilen sınavlardan herhangi birinden) en az 60 puan alındığını gösterir belgeyi,

3) Analitik Kimya, Biyofarmasötik ve Farmakokinetik, Farmasötik Kimya, Farmakoloji, Farmakognozi, Farmasötik Toksikoloji, Farmasötik Teknoloji, Farmasötik Biyoteknoloji, Klinik Eczacılık, Ruhsatlandırma alanlarının herhangi birinden yüksek lisans veya doktora programını tamamladıklarına dair belgeyi, başvuru sistemi üzerinden elektronik ortamda kaydetmeleri gerekmektedir.

 

4) Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için açılan münhal yerleri tercih edenlerden bu madde kapsamındaki şartları taşımayanların, bu tercihleri silinecek olup varsa diğer tercihleri dikkate alınarak kuraya alınacaktır.

“Kuraya başvuramayacak adaylar” ve “atamaya esas istenen belgeler” yukarıda linkini verdiğimiz ilandan incelenmelidir.

Başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün “https://yhgm.saglik.gov.tr” internet sitesinde yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden, e-Devlet Kapısı kimlik doğrulama sistemiyle girilerek 25.05.2022 Çarşamba – 30.05.2022 Pazartesi (Saat 18:00’e kadar) tarihleri arasında yapılacaktır. Kura yeri ve saati aynı internet adresinden ilan edilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat