Gündem

Türk Veteriner Hekimleri Birliğinden Yozgat’taki Veteriner Cinayetine Başsağlığı

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde Aralarında husumet bulunan veteriner Volkan Lale ile Y.B ve İ.B. kardeşler arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Y.B. veteriner Volkan Lale‘yi bıçakla yaraladı. İhbar üzerine olay yerine polis ve ambulans sevk edildi. Sağlık ekiplerince Sorgun Devlet Hastanesine kaldırılan Volkan Lale yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Y.B. ve İ.B. gözaltına alındı.

 

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi tarafından yayımlanan başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Önlem alınmadığı takdirde saldırılar hayatlara mal olacak dedik”

“Baştan beri Veteriner Hekimlerin hayatları risk altındadır dedik. Bugüne kadar yaşanan olaylarda darp sonucu ağır yaralanmalar yaşandı. Önlem alınmadığı takdirde saldırılar hayatlara mal olacak dedik. Bu şiddetin artarak devam etmesinden korkuyoruz dedik. Sorgun’da yaşanan acı olay bir cana mal oldu!!!

 

Acımız büyük, söz bitti. Korkulan oldu. Herkesin sorumluluğunu bir kez daha haykırıyor, ilgili makamları sağlıkta şiddet kapsamı için göreve çağırıyoruz.

Meslektaşımız Volkan LALE‘ye Allah’tan rahmet niyaz ediyoruz. Kederli ailesine, gözü yaşlı eşine ve çocuklarına sabır ve metanet diliyoruz. Camiamızın başı sağ olsun. İçimiz yandı. Üzgünüz, çok üzgünüz. Kabri Nur, mekanı cennet olsun.”

türk veteriner hekimleri birliğinden yozgat'taki veteriner cinayetine başsağlığı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu