Gündem

Tıp’ta Metaverse Dönemi, Maske Zorunluluğu Kaldırıldı, Çam ve Sakura’da Hasta Yakını Terörü…| Günü Sizler İçin Özetledik

Erciyes Üniversitesi 47 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapacak

Resmi Gazete’nin 26 Nisan tarihli son sayısında, Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü tarafından personel alım ilanı yayımlandı.

 

Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de Yayımlandı: Bayramda Ücretsiz Olacak

Ramazan Bayramı nedeniyle otoyolların, köprülerin ve toplu taşıma araçlarının ücretsiz olmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Ayrıca, ücretsiz geçişler yap-işlet-devret projelerini kapsamayacak.

 

Bakan Bilgin’den Emekli Maaşlarına Zam Müjdesi… “Temmuz Ayında Sürprizimiz Var”

Bakan Bilgin, A Haber’in sorularını yanıtladı. “Temmuz ayında sürprizimiz olacak. En düşük emekli maaşında artışa gidilecek” diyen Bakan Bilgin herhangi bir rakam paylaşmadı. Bilgin 1 Mayıs’ta yapacağı konuşmada bunu duyuracağını dile getirdi.

 

Başaksehir’de Hasta Yakını Terörü… Korku Dolu Anlar Yaşattı

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’nde yoğun bakımda bulunan bir hastayı görmek isteyen hasta yakını, hastaneyi birbirine kattı. Görevli personellere saldıran ve tehditler savuran hasta yakını cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu tümüyle kaldırılmıştır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 3 yıldır uygulanan kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu tümüyle kaldırılmıştır. Sadece toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşlarında maske uygulamasına, vaka sayısı 1000’in altına düşene kadar bir müddet daha devam edilecek.” ifadelerini kullandı.

 

Başörtülü Doktora Hakaret İddiasıyla Yargılanan CHP’li Meclis Üyesi Beraat Etti

Bahçelievler Belediyesinde Kovid-19 testi yapan ekipte görevli diş hekimi Tuba Taşkın Öztürk’e başörtüsünden dolayı hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan CHP’li meclis üyesi İsmail Hakkı Temel’in beraatine karar verildi.

 

Hatay’da Ambulansla Otomobilin Çarpıştığı Kazada 2 Kişi Yaralandı

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde, ambulans ile otomobilin çarpıştığı kazada biri sağlık çalışanı 2 kişi yaralandı.

 

33 Yaşındaki Uzman Doktor Merve Taşyüz, Kalp Krizi Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Aile Hekimliği Uzmanı Dr. Merve Taşyüz (33), geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

 

Hacettepe Ameliyat ve Tıp Eğitiminde Metaverse Evrenine Geçti

Hacettepe Üniversitesi öncülüğündeki uluslararası konsorsiyumun yürüttüğü proje kapsamında, tıp eğitimleri, deneme ameliyatları ve kritik teşhislerde hem metaverse hem de üç boyutlu gerçek insan modellerinin kullanımına başlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu