Gündem

TGRT: “Sağlık Çalışanları, Polis ve Adalet Bakanlığından Daha Yüksek Promosyon Alacak”

TGRT tarafından yapılan haberde sağlık çalışanlarının promosyon güncellemelerinin de İBB, Polis ve Adalet Bakanlığı’na göre daha iyi olması beklendiği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yüz binlerce sağlık çalışanını sevindirecek haber nihayet geldi, devreye sağlık bakanlığı girdi. Belirli yıllar kapsamında ele alınan ve hastane hastane ihale usulü şeklinde verilen banka promosyonu için 2022 senesinde Sağlık Bakanlığı kolları sıvadı. Bakanlık, promosyon güncellemesi için merkezi bir çalışma yapıldığını duyurdu. Özellikle koronavirüs döneminde fedakar çalışmalarıyla takdir kazanan sağlık personellerinin promosyon güncellemelerinin de İBB, Polis ve Adalet Bakanlığı’na göre daha iyi olması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde 85 bin kişiyi istihdam edeceğini açıklayan Sağlık Bakanlığı, farklı sektörlerde gelen promosyon haberlerinin ardından harekete geçti. İhale usulü yapılan promosyon anlaşmalarının askıya alınmasını isteyen Sağlık Bakanlığı, 81 ilin müdürlüklerine gönderilen yazıda merkezi bir promosyon düzenlemesinin yapılacağının işaretini verdi.” (Kaynak TGRT)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu