Gündem

Temmuz Ayında Asgari Ücrete Zam Olacak mı?

Artan enflasyon nedeniyle maaşlarına ikinci bir zam beklentisi içerisine girdi. Gerçekleştirilen son Kabine Toplantısının hemen ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Temmuz ayındaki enflasyon farkı artışlarıyla ücretlileri biraz daha rahatlatacağız. Yılbaşında tüm çalışanların durumlarını gözden geçirerek herkesin hakkını almasını temin edeceğiz. Sosyal yardım şemsiyemizi genişleterek hiçbir vatandaşımızın mağduriyetine izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı. Bu ifadelerin ardından asgari ücrete ek bir zam geleceği beklentisi de arttı.

 

Asgari Ücrete ek bir zam konusunda henüz kesinleşmiş bir açıklama olmasa da Sendikaların asgari ücretin artmasına yönelik beklenti içerisinde oldukları görülürken yapılacak bir düzenleme ile ilave ek zammın olabileceği yılda bir kez zammın yapılmasına ilişkin kanunun önünde bir engel olmadığını ifade ettiler.

Ak Parti cephesinden yapılan açıklamalar ise, yüz binlerce asgari ücretli çalışanın beklentisinin artmasına yol açtı. Önümüzdeki haftalarda yapılacak olan daha net açıklamaların ardından ek zam konusu netlik kazanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat