GündemSendika

Tamer Elinç: Bursa’nın Taze Kanı Geliyor!

Uzun yıllardır Bursa ilinde başarılı bir idarecilik yapan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Tamer Elinç, kısa bir süre önce Sağlık-Sen Bursa Şubesine adaylığını açıklamıştı. Adaylığını açıklamasının ardından çok güzel tepkiler aldığını belirten Tamer Elinç, Sendikanın üzerindeki mental yorgunluğu atmaya, taze kan olmaya geliyoruz dedi.

”12 Yıllık Mental Yorgunluk”

Sağlık Ağı’nda gündemi değerlendiren Tamer Elinç, mevcut şube başkanı Gökhan Yünkül‘ün 12 yıldır bu görevi yürüttüğünü, Gökhan beyin üzerinde istemsizce oluşan bir mental yorgunluk olduğunu, sendikanın ve sendikacılığın yenilenmeye, değişime açık olması gerektiğini belirtti

”İşimiz, Gücümüz Sağlık-Sen Olacak”

Açıklamalarına göre Tamer Elinç: Sağlık-Sen Şube başkanı Gökhan Yünkül‘ün Memur-Sen il temsilciliği görevine geldiği günden itibaren sağlık camiası ve sağlık personellerinin sorunlarıyla eskisi kadar ilgilenemediği aşikar dedi. Bizler göreve geldiğimizde bütün enerjimizi sadece sağlığa ve sağlık personellerine harcayacağız, suni gündemlerden uzak duracağız,  tek gündemimizin sağlık personellerinin gerçek sorunları olacağını belirtti.

”Şeffaf Bir Seçim İstiyoruz”

Tamer Elinç: Bugüne kadar seçimlerde süregelen ahbap-çavuş ilişkisini katiyen kabul etmiyoruz, seçim sürecindeki duyuru ve tarihler şeffaf, tüm sağlık-sen üyelerine açık olmalıdır. Sadece bir gurup tarafından duyurulup sadece bir gurup tarafından oylanan, haktan ve etikten uzak bir seçimi kesinlikle kabul etmeyeceğiz. Her sağlık-sendikalının kendisini temsil edecek delegeyi seçme hakkı vardır. Sağlık-sen üyelerinin seçme ve seçilme hakkını gasp ettirmeyeceğiz dedi.

tamer elinç

”Kucaklayıcı Olacağız”

Tamer Elinç: Bursa’da sendika ve sendikacılığın üzerindeki ölü toprağını bizler göreve geldikten sonra bir çırpıda atacağız. Kapalı kapılar ardından sendikacılık yapmayacak, sahada olacağız. Sağlık personellerine karşı hiçbir etnik ve kültürel ayrımda bulunmayacağız, tüm sahayı kucaklayıcı olacağız.

”Üyelerimi Ezdirmem”

Tamer Elinç: Birileri mevcut ekseriyette koltuktan aldığı güce dayanarak bizlere desteğiyle bilinen sağlık-sen üyelerimize baskı-mobbing uygulamaktadır. Sendikanın kılcal damarlarını oluşturan, dolaşımın olmazsa olmazı sendikanın sahadaki üyeleridir! Kimsenin koltuktan aldığı güce dayanarak sağlık-sen üyelerimizi töhmet altında bırakmasına izin vermeyeceğiz. Bizler bizden olmayanı dışlama peşinde değiliz, bizler polemik peşinde de değiliz. Bizler ancak proje peşinde oluruz, katkı peşinde oluruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat