Gündem

Sözleşmeli Yöneticilik Tarih mi Oluyor?

Sağlık Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarının teşkilat ve görevlerini düzenleyen ve 2011’de yürürlüğe giren kararname ile sağlık teşkilatlarında kadrolu idareci uygulamasına son verilmiş, sözleşmeli idareci uygulamasına geçilmişti.

Sağlık Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Menderes Özer, sosyal medya paylaşımında kulis bilgilerini aktardı. Özer, sağlık camiasında sözleşmeli yöneticiliğin kaldırılabileceğine yönelik çalışmalar olduğunu ifade etti.

Genel Başkan Özer, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Kulis bilgilerine göre sözleşmeli yöneticilik kalkabilir. Ancak kalkmaması için yoğun çaba harcayan sendikacılar mevcutmuş.”

2 Yorum

  1. sözleşmeli YÖNETİCİLİK devam ederse vallaha billaha bu AKP nin sonu olur bana inanmazsanız sağlıkta anket yapın görün herkes burnundan soluyor yöneticileri seven yok ve liyakatsız insanlar bu yüzden sağlık personel size oy vermez anket yap gör inanmazsan

  2. Hükümet değişebilir biz yerimizi sağlama alalım tarzı sözleşmeli yöneticilik kaldırılıp kadrolu gelmesi de rahatsız edici hakeden sınavla mülkatsız (Torpilsiz) 5 yıllığına idareci olsun ilelebet değil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu