featured

Son Dakika: Adıyaman ve Şanlıurfa’da Sel: 14 Ölü, Çok sayıda kayıp

Dün gece Şanlıurfa’yı etkisi altına alan şiddetli yağmur hayatı olumsuz etkilese de sabah saatlerinde etkisini gösterdi.

bu

Yağışların sele dönüşmesi nedeniyle kentte birçok cadde ve bulvar sular altında kaldı. Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi sular altında kalınca kentte eğitime bir gün ara verildi.

bu

 

Vali Ayhan, Şanlıurfa’nın son yıllarda en fazla yağış aldığını belirterek, “Şanlıurfa son yılların en yoğun yağışını aldı, bugün de bekliyoruz.”

 

Urfa’da yıllık yağış miktarı ortalama 450 kilogram olmak üzere iki günde toplam 150 kilograma yakın. Mart ayındaki ortalama yağış miktarı 57 kilogram iken bugün sadece 77 kilogram yani buradan gelen yağış miktarı ve genel hayata etkileri çok fazla.

 

İçindekiler

VALİ AYHAN: 12 KİŞİNİN CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, sel felaketinde 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Vali Ayhan, dün gece başlayan ve halen devam eden yağmurun sele dönüştüğünü açıkladı. Sel sularının birçok bölgede etkili olduğunu kaydeden Ayhan, kent merkezindeki Abide Kavşağı’nın alt kısımlarında 4 kişinin cesetlerinin bulunduğunu söyledi. Vali Ayhan, bölgede arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü anlatarak, eğitime ara verilen şehrin bodrum ve birinci katlarında yaşayanları da güvenli alanlara gitmeleri konusunda uyardı.

2 İTFAİYE PERSONELİ KURTARILDI

Şanlıurfa’da dün gece başlayan ve bugün sele dönüşen şiddetli yağmurun ardından kent merkezindeki Köprülü Abide Kavşağı metrosunda mahsur kalan 2 itfaiye görevlisini arama kurtarma ekipleri kurtardı.

Şanlıurfa Balıklıgöl aşırı yağışlara yenik düştü. Göl tamamen çamurlu sel sularıyla kaplandı. Balıkların hayatları için endişelenirler.

Yağış sonucu tarihi Balıklıgöl yerleşkesinde sel meydana geldi.

Dün akşam saatlerinden itibaren kenti etkisi altına alan şiddetli yağmur, Merkez Eyyübiye ilçesindeki Balıklıgöl  yerleşkesinde sele neden oldu.

Ayn Zeliha Gölü‘nün su seviyesi yaklaşık 2 metre yükseldi.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

AFAD: Adıyaman’ın Tut ilçesine son 24 saatte metrekareye 136 milimete yağış düşmüştür. 1 konteynerdeki su baskını sonucunda 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Kayıp durumda olan 3 vatandaşımızın arama kurtarma çalışmalarına devam edilmektedir.

AFAD: Şanlıurfa’ya son 24 saatte 111 milimetre yağış düşmüş olup meydana gelen su baskınları nedeniyle; 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiş olup, 2 vatandaşımızın kayıp olduğu ihbarı alınmıştır.

ADİYAMAN’DA SEL AFETİ: 2 ÖLÜ, 2 KAYIP

Kahramanmaraş depremlerinden zarar gören Adıyaman’da dün gece saatlerinde başlayan ve sabaha kadar şiddetlenen yağmur sele dönüştü. Su basan konteynerde 1 kişi öldü, 4 kişi kayboldu, çadır kentlerde bazı çadırları su bastı.

6 Şubat depremlerinin büyük yıkıma yol açtığı Adıyaman’da dün gece başlayan sağanak, sabah saatlerinde de devam ederek etkisini artırdı. Yağış nedeniyle kentte depremzedelerin yaşadığı çadır kentlerin çadırlarını su bastı. Bu bölgelerin vatandaşları KYK yurtlarında barındı. Çimen yolları ve sokaklar göle dönüşürken, sürücüler yollarda gezinmek için mücadele etti. Bazı araçlar suda mahsur kaldı.

Son Dakika: Adıyaman ve Şanlıurfa’da Sel: 14 Ölü, Çok sayıda kayıp

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir