Gündem

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’nde Çocuk Acil Servisi Tekrar Aktif Hale Gelecek

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Muharrem Doğan, hastanede korona geçiren hastaların karantina sürelerinin ve benzer olayların tamamen sona erdiğini belirterek çocuk acil servisinin tekrar aktif olacağını söyledi.

“Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’nde korona dönemi sona erdi”

Muharrem Doğan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “2020 yılında pandeminin ülkemizde başlamasıyla beraber pandemi hastalarının, normal hastalardan ayrı alanda tedavilerinin ve bakılarının yapılması doğduğu için bu alanı mümkün mertebe acil servise yakın alanlarda konumlandırma ihtiyacımız nedeniyle biz çocuk acil alanımızı Covid-19 alanına çevirdik ve o alanda hekimlerimizle birlikte pozitif hastaların yani şüpheli hastaların takiplerini yapmaya başladık.

Halihazırda pandemi süreci normalleşme sürecine doğru dönüşmüş olsa da pandemi hastalarının karantina izolasyon ihtiyaçları hala devam ediyor. Bu hastalarımızın ya da bu hastalık şüphesi olan vatandaşlarımızın ayrı bir alanda izole bir şekilde bakılarının ve tedavilerinin yapılması hala ihtiyaç olduğu için bu alanı maalesef ki yine covid acil alanı olarak kullanmaya devam ediyoruz ama covid pozitif veya şüpheli hastaların karantina ve izolasyon ihtiyaçlarının ortadan kalkması itibariyle biz eski dönemde olduğu gibi yine bu alanımızı çocuk acil hastalarımızın hizmetinde sunmaya devam edeceğiz” dedi.

sinop atatürk devlet hastanesi'nde çocuk acil servisi tekrar aktif hale gelecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat