Gündem

Silikon Memenin Fiyatları 2024

Meme dokusunun büyüklüğünü belirleyen pek çok faktör mevcuttur. En önemli faktörler ise kilo alma ve verme süreci, hamilelik süreci ve sonrasında emzirme dönemi, genetik faktörlerdir. Bu faktöre bağlı olarak memenin büyüklüğü ve küçüklüğü değişiklik göstermektedir. Memenin küçük olması, zamanla sarkması durumunda pek çok kadın meme estetiği yöntemine başvuruyor. Ayrıca memenin şekil bozukluğu kaynaklı estetik bir görünüme sahip olmaması durumunda da meme estetiği uygulanmaktadır. Kadınlar dolgun görünüm sağlayacak kadar olmayan veya kaybedilen meme dokusu hacminin arttırılması için meme estetiği yaptırır. Bu süreçte silikondan yararlanılarak memelerin dolgun bir görünüme kavuşması sağlanır. Meme estetiği fiyat ve Silikon memenin fiyatları ise en çok araştırılan başlıklar arasında yer alıyor.

Meme büyütme operasyonunda meme hacmin arttırılması, meme dokusunun istenilen boyuta gelmesi için silikon meme protezleri kullanılır. Bu estetik operasyonda kullanılan protezler doğal görünümlüdür. Ayrıca uzun yıllar ilk günkü gibi bir görünüme sahiptir. Şeklini korumak için herhangi bir işlem uygulanmasına gerek yoktur. Silikon memelerin sağlığa hiçbir zararı yoktur diyebiliriz.

Bu yazımızda silikon meme yaptırmak isteyenler için birçok bilgiye yer verdik. “Silikon meme nedir?”, “silikon meme çeşitleri nelerdir?” ve “Silikon memenin fiyatları” hakkında merak edilenleri ele aldık.

silikon memenin fiyatları 2022

Silikon Meme Nedir?

Meme silikonu olarak adlandırılan silikon meme protezleri 1963 yılından keşfedilmiştir. Kan transfüzyonlarında kullanılan torbaların verdiği hissin memeyi andırmasından esinlenilerek geliştirilmiştir.

Silikon protezler, jel formunda silikonla doldurulmuş, etrafı ise katı silikon bir kılıfla çevrili maddelerdir. Bu protezler yuvarlak ya da oval şekilde üretilebilmektedir. Kullanılan jelin kıvamı ile kadın memesinin kıvamı birbirine çok benzemektedir. Uygulandığında ise vücutta kolaylıkla fark edilmezler. Silikon memede kullanılan silikonlar tıbbi silikon olarak da adlandırılmaktadır. Bu silikonlar saf ve vücuda uyumlu bir formdadır. Diğer tıbbi silikonlar ise kalp kapağından eklem protezine ve penil proteze kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Silikon memenin fiyatları, diğer silikon protezlere göre farklıdır.

Silikon Meme Çeşitleri Nelerdir?

Meme silikonu olarak da adlandırılan silikon memenin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Silikon meme protezlerinin içi su ile dolu çeşitleri de mevcuttur. Fakat suyla doldurulmuş implant, silikon jele kıyasla kıvam olarak daha sert olması sebebiyle tercih edilmez. Ayrıca su ile dolu meme protezlerinde kaçak ve sızdırma ihtimali de vardır.

Silikon meme protezleri şekline, içerdiği jelin kıvamına ve kılıflarına göre çeşitlere ayrılmaktadır.

Şekline Göre Meme Protezi Çeşitleri

Silikon protezler, şekil olarak ikiye ayrılmaktadır; damla ve yuvarlak formlu silikon memeler. Damla meme protezleri, yandan bakıldığında aşağı genişleyen bir yapıya sahiptir. Memenin yandan görünümüne benzeyen bu protez, anatomik protez olarak da adlandırılmaktadır.

silikon memenin fiyatları 2022

 

İçerdiği Jel Kıvamına Göre Protez Meme Çeşitleri

Silikon meme protezleri içerdikleri jelin kıvamına göre iki gruba ayrılır; yumuşak jel ve şeklini koruyan ‘cohesive’ jel protezler. Yumuşak jel protezler memenin doğal kıvamına daha uygundur. Kılıfı içerisinde yerçekimi ile aşağı doğru yer değiştirirler. Cohesive jeller ise her koşulda kendi formunu korurlar. Ayrıca bu jeller memeyi yalnızca hacim olarak büyütmez, aynı zamanda belli bir şekle de sokabilir. Sert bir yapıya sahiptir. Fakat son zamanlarda daha yumuşak cohesive jeller de geliştirilmiştir.

İçeriği jelden oluşan protezler, sıklıkla patladığı ya da kesildiğinde dışarı akmayan yapıya sahip jellerden oluşmaktadır. Bu jeller ile yıpranma ya da kesilme sonucunda olumsuz sonuçlar minimize edilir. Cohesive jel içeren meme protezi tercih ediliyorsa, tercih edilen protezin şekli memenin şekli üzerinde etkilidir.

Kılıf Özelliklerine Göre Meme Protezi Çeşitleri

İlk zamanlarda silikon memenin silikon kılıfının yüzeyi düz ve pürüzsüz yapıdaydı. Daha sonrasında ise pürtüklü yani textured formlar tercih edilmeye başlandı. Teknolojik gelişmeler ile silikonların kılıfları da teknolojik olarak gelişmiştir. Meme silikonuna birkaç kat daha eklenerek daha sızdırmaz bir forma sokulmuştur. Bu gelişmedeki amaç kapsül kontraktürü denilen durumu minimize etmektir. Pürtüklü formlardan biri de poliüretan kaplı protezlerdir. Silikon vücuda girdikten sonra poliüretan kaplama erimeye başlar. Bu sayede kapsül kontraktürü oluşumunu minimize edecek bir ara zon oluşur. Silikon memenin fiyatları belirlenirken protez kılıfı önemli bir ölçektir.

Göğse Silikonu Nasıl Takıyoruz?

Silikon meme büyütme ameliyatını genel anestezi altında gerçekleştiriyoruz. Ardından belirlenen giriş bölgesinden planlaması yapılan cerrahi giriş alanından memeye silikon protezleri yerleştiriyoruz. Göğse silikon protezlerin yerleştirilmesi süreci tamamlandığında ameliyat tamamlanmış oluyor.

Ameliyat sonrasında kas dokusuna yapılan müdahaleden dolayı ağrı oluşabilir. Ayrıca cildinizdeki gerilimden dolayı da ağrılar meydana gelebilir ve ilk günler bu ağrılar daha şiddetli olabilir. Bu sebepten ameliyat sonrası ağrı kontrolü için hastanede misafirimiz olmanız gerekebilir.

silikon memenin fiyatları 2022

Silikon Meme Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Son yıllarda özellikle küçük göğüslere sahip olan kadınlar, silikon meme operasyonuyla daha dolgun göğüslere kavuşabiliyor. Kadınların kendisini daha iyi ve özgüvenli hissetmesi için silikon meme ameliyatı sıklıkla tercih ediliyor. Silikon memelerin sağlığa hiçbir zararı olmayan ve doğal bir görünüm sahip olma özellikleri bu durumu teşvik ediyor.

Silikon memenin fiyatları hakkında araştırmalar sonucunda pek çok kadın ameliyat yaptırmaya karar veriyor. Ameliyat kararı veren kadınlar, meme ameliyatının ne kadar sürdüğünü merak ediyor. Peki silikon meme ameliyatı ne kadar sürer? Göğüs büyütme ameliyatı süresi yaklaşık olarak 1 buçuk saat ile 2 saat arasında değişmektedir. Odadan çıkıp ameliyat hazırlığının yapılması da bu sürece dahildir. Bazı durumlarda bu işlem daha uzun sürerken daha kısa sürme durumu da mevcuttur.

Silikon Memenin Fiyatları Nedir?

Küçük göğüslere ya da formunu kaybetmiş göğüslere sahip olan kadınlar silikon meme ameliyatı tercih ediyor. Ağrısı oldukça az olan bu ameliyat sonucunda daha büyük ve dolgun göğüslere sahip olmak çok kolay. Silikon memeler patlama ve delinmeye karşı dirençli olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Silikon meme yaptırmak isteyen kadınlar, süreç ve ağrı düzeyini yakından merak ediyor.   Silikon meme ameliyatı ile ilgili sık sorulan sorulardan biri de silikon memenin fiyatıdır. Peki silikon memenin fiyatları ne kadar?

Silikon memenin fiyatları hakkında net bir aralık vermek maalesef mümkün değil. Çünkü fiyatlar duruma göre farklılık ve değişkenlik gösteriyor. Tercih ettiğiniz silikon meme şekli, silikon meme kılıfının yapısı belirleyici faktörler arasında yer alıyor. Ayrıca silikonun içeriğindeki jel de diğer önemli belirleyici faktörlerden biri.

Meme büyütme ameliyatında daha minik iz bırakan özel teknikler silikon memenin fiyatlarını artırır. Meme protezi seçimini ve takılma yöntemi de fiyatı artırır. Ameliyatta kullanılan anestezi türü de fiyat belirleme de etkili olan bir diğer faktördür.

2024 Güncel Fiyatları

2024 yılı ile pek çok estetik işlem fiyatı güncellenmiş bulunuyor. Elbette buna Silikon memenin fiyatları da dahil. Fiyatlar üzerinde belirleyici pek çok faktörün olduğunu belirtmeliyiz. Dolayısıyla ön görüşme ve muayene yaptırmadan net bir fiyat aralığına ulaşmanız pek de mümkün değil. Son olarak belirtmemiz gereken diğer önemli konu piyasanın altında hizmet bedelleri olan firmaları tercih ederken ciddi bir analiz ve araştırma yapmalısınız. Sonuçta cerrahi bir işlem yaptıracağınız için seçtiğiniz kurumun sertifikaları, uzman doktorları ve teknik ekipmanları hakkında ayrıca bilgi talep etmelisiniz.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat