Gündem

CHP’li Şahin: Ortak metnimizde ‘Şehir hastanelerini kapatacağız’ diye bir ibare yoktur

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Şahin,  altılı masanın mutabakat metninde “Şehir hastanelerini kapatacağız.” diye bir ifade olmadığını ifade etti.

Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Grup Toplantısı’nda altılı masanın mutabakat metninde “şehir hastanelerini kapatma” vaadinin yer aldığını ifade ettiğini söyledi.

Şehir hastanelerinin kapatılacağı ifadesinin doğru olmadığını dile getiren Şahin, “Bizim ortak metnimizde ‘Şehir hastanelerini kapatacağız.’ diye bir ibare yoktur. Açılmış olan hastaneler elbette hizmete devam edecektir.” diye konuştu.

Şehir hastanelerinin Cumhuriyet tarihinin en büyük kara deliği ve yolsuzluğu olduğunu savunan Şahin, “Çünkü 25 yıl boyunca döviz bazında Amerika’nın, Avrupa’nın enflasyonu oranında milletimizin kaynaklarını yabancı, yandaş şirketlere aktarmak durumunda kaldığımız şirketlerdir. Şehir hastanelerinin devasa kamu zararı vardır. Bu projelerin maliyetlerinin çok yüksek olduğunu defalarca dile getirdik. AK Parti’nin şehir hastaneleri üzerinden yaptığı yolsuzluğun önünü keseceğiz, ‘şehir hastanelerini kapatacağız’ diyen kimse yok.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat