Suçüstü Yakalanan Sahte Diş Doktoru'na 5 Yıla Kadar Hapis İstemi

Suçüstü Yakalanan Sahte Diş Doktoru’na 5 Yıla Kadar Hapis İstemi

Kırklareli’nde bir hastaya hekim olmadığı halde diş tedavisi uyguladığı sırada yakalanan sahte diş doktoru hakkında 3 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafınca D.N. hakkında Babaeski Cumhuriyet Başsavcılığına, tıp biliminin uygulanması için aranan koşulları içeren kanuna muhalefetten suç duyurusunda bulunuldu. Başlatılan soruşturma kapsamınca şehir merkezindeki bir iş yerinde polis ekiplerince arama gerçekleştirildi.

İnceleme sırasında iş yerinin diş tedavilerinin yapılabileceği düzende olduğu, bu esnada sahte diş doktoru D.N‘nin eldiven taktığı, hasta koltuğunda bir kişinin, bekleyen de iki kişinin olduğu görüldü.

Şüpheli D.N. gözaltına alındı. Gönderildiği adliyede sulh ceza hakimliğince tutuklanan D.N, daha sonra avukatının itirazı üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Soruşturmanın tamamlanması sonrası D.N‘nin 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun’a Muhalefet suçundan yargılanması talebiyle hazırlanan iddianame, Babaeski Asliye Ceza Mahkemesi tarafınca kabul edildi.

Sahte diş doktoru D.N. için 3 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istenen iddianamede, şüphelinin bulunduğu iş yerinde polis ekipleri tarafınca arama yapıldığı esnada bir kişiyi muayene ederken suçüstü yakalandığı bilgisi yer edindi.

İddianamede ifadesine yer verilen D.N, iş yerini “manevi ablası” olduğunu öne sürdüğü diş hekimi S.Ö.G. adına kiraladığını, herhangi bir kişiye muayene ve tedavi yapmadığını dile getirdi.

Olay öncesi İstanbul’da diş hekimlerinin yanında çalıştığını ileri süren D.N‘nin, “Olay günü arama sırasında S.D’nin dişlerini yapıştırması talebini kıramadım ve kabul ettim. İş yerindeki malzemeleri kullanarak, kaplamaların üzerine yapıştırıcı sürdüğüm sırada polisler geldi.” şeklinde yaptığı savunma iddianamede belirtildi.

Suçüstü Yakalanan Sahte Diş Doktoru’na 5 Yıla Kadar Hapis İstemi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir