Gündem

Sağlık Yönetimi Topluluğu: “Beyaz Reform’da biz de olmalıyız”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yapılan son Kabine Toplantısının ardından 85 bin personel alımı yapılacağını açıklamış, “Bakanlığımız, bu yıl 85 bin kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla. Sağlıkta ‘Beyaz Reform’a destek kuvvet, 85 bin yeni çalışma arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın.” ifadelerini kullanmıştı.

“Sağlık Yönetimi Kadro İstiyor” topluluğu, 85 bin personel alımına lisansta Sağlık Yönetimi, ön lisansta Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölüm mezunlarına da kadro verilmesi için sosyal medya etkinliği yapacaklarını duyurdu.

Sosyal medya platformu Twitter aracılığıyla 28 Ağustos 2022 saat 17.00’da yapılacak olan etkinlikle bölüm mezunlarına kadro verilmesi adına paylaşımlar yapılacak.

“Seçimden önce son alım bu”

“Sağlık Yönetimi Kadro İstiyor” topluluğu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Beyaz Reform kapsamında yapılacak 85 bin sağlık çalışanı alımına lisansta Sağlık Yönetimi, ön lisansta personel Sağlık Kurumları İşletmeciliği dahil edilmesi için Pazar günü saat 17.00’de Twitter etkinliği yapacağız. Herkesin desteğini rica ediyoruz. Seçimden önce son alım bu. Onun için birlik olur güçlü şekilde bastıralım”

sağlık yönetimi topluluğu: "beyaz reform'da biz de olmalıyız"

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu