Sendika

Sağlık-Sen’in “Üye ol, Kazan” Paylaşımı Büyük Tepki Topluyor

Toplu sözleşme ikramiyesinin sendika üye sayısı %2 ve üzeri olan sendikaların üyelerine ödenmesine ilişkin sendikal özgürlüğü engelleyen teklif TBMM Sanayi ve Ticaret Komisyonunda kabul edildi.

Kabul edilen kanun teklifi sosyal medyada infial yarattı. Binlerce sağlık çalışanı sendikal mücadelenin etkilenmesine neden olacak bu teklife tepki gösterdi.

Tepkiler devam ederken Yetkili sendika (Sağlık-Sen) tarafından yapılan paylaşımda yer alan “Sağlık-Sen; 270.000’e yaklaşan üye sayısıyla Türkiye’nin sağlık ve sosyal hizmet kolundaki en büyük ve tek yetkili sendikasıdır. Sağlık-Sen’e üye olmak için Ad Soyad – Çalıştığınız kurumu 0506 990 33 48 nolu telefon numarasına mesaj atmanız halinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.” ifadeleri büyük tepki topladı.

“Üye Ol Kazan!” şeklinde hazırlanan afiş sağlık çalışanları tarafından tepkiler eşliğinde paylaşıldı. Binlerce memur paylaşılan afişe karşı “biz satılık değiliz!” cevabını verdi.

İşte o paylaşım:

sağlık-sen’in “üye ol, kazan” paylaşımı büyük tepki topluyor

Bir Yorum

  1. sağlık çalışanları bu kadar aşağılanmamıştı, bu yapılan büyük terbiyesizlik… kazı kazan gibi çıkmaz demeyin şansınızı deneyim 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu