Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Arayıcı'dan Çağrı:

Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Arayıcı’dan Çağrı: “Sağlık çalışanları emeklerinin karşılığını alamıyor”

Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, sağlık çalışanlarının özlük ve mali haklarının iyileştirilmesi gerektiğine yönelik açıklamada bulundu. Arayıcı, “Pandemide, depremde, sel felaketinde, daha doğrusu en zor koşullarda canla başla görev yapan sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarını iyileştirmek için daha neyi bekliyorsunuz?” dedi.

Tüm dünyayı etkileyen Covit 19 pandemisi sırasında herkes evinden dışarıya çıkmaya korkarken, sağlık çalışanlarının canlarını hiçe sayarak hizmet vermeye devam ettiğini belirten Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, açıklamasının tamamında şu ifadelere yer verdi:

“Üç yıla yakın süren pandeminin ardından 6 Şubat 2023 tarihinde bu kez deprem felaketi ile sarsıldık. Daha depremin yaraları tam olarak sarılmadan şimdi de Adıyaman ve Şanlıurfa illerimizde sel felaketi yaşandı. Her felakette olduğu gibi yine en önde, cansiperane çalışanlar sağlık personelleri oldu” dedi.

“Yetkililere bir kez daha sesleniyoruz”

“Sağlık çalışanları her felakette, çocuklarını, yakınlarını, sevdiklerini bir tarafa bırakarak vatandaşların canını kurtarmaya çalışıyor. Maalesef bu hizmeti yerine getirirken canından da olabiliyor. Ancak üzülerek ifade edeyim ki, üstün gayret ve fedakarlıkla insanlarımızın sağlığı için çalışan sağlık çalışanları emeklerinin karşılığını alamıyor. Buradan yetkililere bir kez daha sesleniyoruz; Her türlü felakette en önde biz gidiyoruz. Eşimizi, çocuğumuzu, yakınlarımızı bir tarafa bırakıp vatandaşlarımızın felaketlerden en az şekilde etkilenmesi için gerekirse canımızı ortaya koyuyoruz. Bizler sağlık çalışanları olarak, şartlar ne kadar kötü olursa olsun bu kutsal görevi yerine getirmeye devam edeceğiz. Siz yöneticilerimiz, böylesine fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarını iyileştirmek için daha neyi bekliyorsunuz?”

Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Arayıcı’dan Çağrı: “Sağlık çalışanları emeklerinin karşılığını alamıyor”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir