Gündem

Sağlık Müdürlüğüne 22 Bin Liralık Promosyon Teklifi

İl Sağlık Müdürlüğü’nün 35-36 bin TL civarındaki promosyon hedefi banka tarafından karşılıksız kaldı. İş Bankası ile yapılan görüşmeler doğrultusunda 9500 personel için 22 bin TL teklifi Sağlık Müdürlüğü tarafını bir hayli hayal kırıklığına uğrattı.

Öte yandan Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ve Yapı Kredi Bankası arasında yapılan promosyon görüşmelerinde 38 aylık bir süre için 11.400 TL teklifinin ardından bankayla yapılan promosyon anlaşması feshedilmişti.

Ortaya atılan iddialar doğrultusunda geçtiğimiz senelerde de olduğu gibi bankaların kendi aralarında yapmış oldukları ”Centilmenlik Anlaşması” adı altında birleşip rekabeti bozmaya yönelik piyasayı manipüle etme davranışları tekrar ortaya çıkmış gibi gözüküyor. Rekabet kurumu 2011 yılında 8 bankaya GSF gelirlerinin binde 4’ü kadar ceza kesmişti. Bankalara rekabeti bozmaya yönelik manipüle suçlamalarıyla gayrisafi hasılatlarının %03 – %3 arasında ceza uygulaması 4054 sayılı Kanunun 4. Maddesi çerçevesinde yapılmıştı. Bu bağlamda aradan geçen sürede aynı olayların tekrar yaşanıyor olabilme ihtimali göz önünde bulunduruluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu