Sağlık Müdürlüğü Binası Hastaneye Dönüştürüldü

Sağlık Müdürlüğü Binası Hastaneye Dönüştürüldü

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde yaşanan depremlerden sonra ağır hasarlı olduğu tespit edilen ve kullanım dışı kalan Türkoğlu Devlet Hastanesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü binasında vatandaşlara acil sağlık hizmeti vermeye başladı.

6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin ardından Kahramanmaraş’ta yaraların sarılması adına çalışmalar aralıksız devam ediyor. İlçede büyük yıkıma sebep olan depremde, Türkoğlu Devlet Hastanesi de ağır hasar aldı.

İlk etapta hastane bahçesine kurulan sahra hastanesinde acil sağlık hizmeti verildi. Daha sonra ise Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’un koordinesinde yürütülen çalışma doğrultusunda İlçe Sağlık Müdürlüğü hastaneye dönüştürüldü.

Gerekli çalışmaları büyük bir hızla sürdüren ekipler, ilk olarak acil servisi hazır hale getirerek hastalara hizmet vermeye başladı.

“Bir hafta içinde polikliniklerde de başlayacağız”

Türkoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Vahit Akyürek, yaşanan felaket sonrası sağlık ekiplerinin sahra hastanesinde çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini söyledi.

Daha kapsamlı sağlık hizmeti verebilmek amacıyla İlçe Sağlık Müdürlüğü binasının hastaneye dönüştürüldüğünü belirten Akyürek, sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün itibarıyla acil hizmetlere başlayacağız. En kısa sürede poliklinik hizmetlerine de başlamayı düşünüyoruz. Şu anda dönüşümlü esnek çalışma sistemine göre 45 personel hizmet veriyor. Bu sayı giderek artacak. Servislerde uzman doktorlar da başlayacak. Planlamalarımızı yaptık. Poliklinikleri şu an ayarlıyoruz. Cihazları yerleştirdikten sonra bir hafta içinde polikliniklerde de başlayacağız.”

Binada diş hastanesinin de hizmet vereceğini söyleyen Akyürek, “Aile Sağlık Merkezi de arkada olacak. Diğer kısımlarını da hastane olarak kullanacağız. Hastanemiz tam donanımlı şekilde hizmet vermeye hazır hale getiriliyor. Kısa sürede tam anlamda hizmete başlayacağız.” sözlerini kullandı. (Kaynak: AA)

Sağlık Müdürlüğü Binası Hastaneye Dönüştürüldü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir