Gündem

Jandarma Genel Komutanlığı’nda Görevlendirilmek Üzere Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne Öğrenci Alınacak

Jandarma Genel Komutanlığının (J.Gn.K.lığı) muvazzaf tabip, diş tabibi subay ve sağlık astsubayı ihtiyacının karşılanması maksadıyla 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında ÖSYM Yerleştirme sonuçlarına göre Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (SBÜ) (Ankara) İçişleri Bakanlığı (J.Gn.K.lığı) nam ve hesabına öğrenim görmek üzere öğrenci temin edilecektir. Bu kapsamda J.Gn.K.lığına;

(1) Muvazzaf tabip subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine 33 [(30)’u erkek, (3)’ü kadın] öğrenci,
(2) Muvazzaf diş tabibi subay olarak görev yapmak üzere Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine 2 (erkek) öğrenci,
(3) Muvazzaf sağlık astsubayı olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna 40 [(39)’u erkek, (1)’i kadın] öğrenci temin edilecektir.

(4) 2022 yılı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yüksek Öğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda belirlenen okul birincisi kontenjanından ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar bu kontenjana ilave olarak değerlendirilecektir.

Ayrıca 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yüksek Öğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda belirlenen okul birincisi kontenjanından ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, bu kontenjana ilave olarak değerlendirilecek.

Öğrenci adaylarında 21 yaşını doldurmamış olma şartı aranırken temin şartları ve diğer detaylar, Jandarma Genel Komutanlığı, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ile SBÜ’nün internet sayfalarındaki duyurularda yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu