Sağlık Bakanlığı HaberleriGündem

Sağlık Bakanlığı Temmuz Ağustos Bölge Hizmet Grupları Yayımlandı 2023

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2023 Temmuz – Ağustos Bölge Hizmet Gruplarının yayımlandığına ilişkin duyuru yapıldı.

İçindekiler

Uzman Tabip

Tabip

Uzman Diş Tabibi, Diş Tabibi, Eczacı

Ataması Sınav Yolu ile Yapılanlar

Sağlık Bakanlığı PDC Ne Demek?

PDC, personel dağıtım cetveli ya da personel dağıtım cetveli listesi; bir sağlık tesisinde çalışması gereken personel sayılarını içeren tablodur.

Bu tabloda; kurum kodu, il adı, ilçe adı, birim adı (hastane, sağlık müdürlüğü vs.), unvan kodu, unvan adı (uzman tabip, diş tabibi vs.), branş kodu, branş adı ve PDC sayısı yer alır.

Ülke genelinde mevcut olan 50 binin üzerindeki PDC’ye, bu tabloda yer verilir. Eğitim ve araştırma hastanelerinden sağlık müdürlüklerine kadar ve hemşirelerden sağlık memurlarına kadar, ülke genelindeki bütün birim ve unvanlar, tabloda bulunabilir.

Ancak PDC’de yer alan unvanlar ve branşlarla ilgili bir istisna söz konusudur. Personel dağıtım cetvelinde; yönetici kadroları (il sağlık müdürü, ilçe sağlık müdürü, sağlık müdürlüğü başkanı, baştabip, baştabip yardımcısı, başhemşire vs.) yer almaz. Ayrıca, hakkında özel düzenleme bulunan unvanlara ve kapsam dışı kabul edilen unvanlar ile branşlara da personel dağıtım cetvelinde yer verilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu