Gündem

85 Bin Personel Alım Kılavuzu Eylül Ayında Bekleniyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık kuruluşlarındaki uzman hekimlerin hastalara daha fazla vakit ayırabilmeleri ve daha kaliteli hizmet sunabilmeleri amacıyla 85 bin yardımcı personel kadrosu açılacağına yönelik açıklamalarına ilişkin de şunları kaydetti:

“Bakanlığımız, bu yıl 85 bin kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla. Sağlıkta ‘Beyaz Reform’a destek kuvvet, 85 bin yeni çalışma arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın.”

Sağlık Bakanlığının personel alımını ikiye böleceği, bir kısmını 2020 KPSS puanıyla, diğer kısmını ise 2022 KPSS puanıyla yapılacağı kulis bilgiler arasında yer alıyor. Bakanlığın Eylül ayının ortalarına doğru açıklama yapması bekleniyor.

3 Yorum

    1. Aynenm . Sağlık bakanı önce bir kaç gün içinde sonra haftaya alım yapacağız diye diye 1 ayımızı çaldı. Alım yapsa direk atamıyordum. Ona güvenip son 1 ay kala ders çalışmayı bıraktım. Aslında 1 ay bizi oyaladı ama benim şahsen iki yıkımı çaldı. Çünkü hala atanamadım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat