Sağlık Bakanı Koca, İlk Sahurda Hatay'da Sağlık Çalışanlarıyla Beraberdi

Sağlık Bakanı Koca, İlk Sahurda Hatay’da Sağlık Çalışanlarıyla Beraberdi

Sağlık Bakanı Koca, ilk sahurunda Hatay’da görevini sürdüren fedakar sağlık çalışanları ile birlikteydi.

Bakan Koca, Kahramanmaraş merkezli depremlerden oldukça fazla etkilenen Hatay’da ramazan ayının ilk sahurunu görevli sağlık çalışanları ile birlikte yaptı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, “İlk sahuru, Hatay’da görevli sağlık çalışanı arkadaşlarımızla yaptık. Depremi yaşayan sağlık çalışanı arkadaşlarımız da aramızdaydı. Sohbet konularımız arasında önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalar da vardı” sözlerinde bulundu.

Sağlık Bakanı Koca, İlk Sahurda Hatay’da Sağlık Çalışanlarıyla Beraberdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. 2 ay önce

  seçimden önce yaptılar yaptılar yoksa yüzbinlerce sağlık çalışanı ak patiye küsmüş tavır almış durumda en az 1500 kişi sağlık çalışanı olan en ufak hastanelerde bile ak partiye gönül verenler bile artık oy moy yok gitsinler teşvik temel ödemelerini 25 bin tl ile 35 tl arası zam yaptıkları ve kendilerine her zaman ayak direyen düşmanlık yapan greve giden doktorlardan alsınlar diye tepki gösteriyorlar.

  neden oy verelim ki diyorlar şu an kamuda en düşük maaşı sağlık çalışanları alıyor yeni işe başlamış bir hemşire can teslim ettiğiniz hasta teslim ettiğiniz sorumluğun olan depremde selde salgında yangında vb tüm olaylarda 24 saat çalışan bayram dependen hafta sonları yaz kış tatili demeden çalışan ve sadece 12 bin tl ancak alabilirken işçisi taşeronu14 bin tl alırken diğer kurumlarda çalışan öğretmen 19 bin tl alırken polis 21 bin tl alırken ,zabıta 18500 tl uzman çavuşu 22 bin tl alırken nasıl oy versin sağlık çalışanları

  kamuda 4 kalem de maaş alan tek kurum olan bizleriz kimse temel teşvik ödemesi olan 830 tl bir rakama oy filan vermez kardeşim hekimlere maaşları hariç 20,40 bin tl teşvik temel ödeme yapabilecek gücünüz var madem neden bizlere 800 tl cik teşvik temel ödeme diye soruyor sağlık çalışanları.adamlara ek ödeme diye bizlerin aylık maşından fazla ek ödeme verilirken bu sağlık çalışanlarının zoruna gitmeyecek mi ki oy versin yılın yarında fazla tatil yapan buna rağmen formaliteden sınav yapılıp uzman öğretmene 2100 tl zam baş öğretmene 4100 tl zam verilsin bizlerden oy beklesinler öylemi bu pek adil olmaz .

  .adamlara hekimlere ek ödeme diye bizlerin aylık maşından fazla ek ödeme verilirken bu sağlık çalışanlarının zoruna gitmeyecek mi ki oy versin .bu oranları kim belirle de kim razı olup imzaladı ise yazıklar olsun
  bu kadar ödeme gücünüz var madem bizlere neden 800 tlcik ödeme yapılıyor