Gündem

Prof. Dr. Serhat Özbek Yaşamını Yitirdi

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Serhat Özbek yaşamını yitirdi.

 Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serhat Özbek hayatını kaybetti. Özbek,19 Mayıs tarihinde Ankara’da aile mezarlığına defnedildi.

Bursa Uludağ Üniversitesi tarafından yayımlanan baş sağlığı mesajında şu ifadeler kullanıldı; “Üniversitemiz Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Serhat Özbek’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Serhat hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine sabır diliyoruz.”

Prof. Dr. Serhat Özbek kimdir?

Prof. Dr. Serhat Özbek, 1982 yılında Ankara Anadolu Lisesi’nden, 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1989 – 1991 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon A.D.’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1991 yılında Uludağ Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi A.D.’na geçti ve 1991 – 1997 yılları arasında araştırma görevlisi, 1997 – 1999 yılları arasında Uzman Doktor, 1999 – 2006 yılları arasında Yardımcı Doçent, 2006 – 2011 yılları arasında Doçent olarak çalıştı. 2011 yılından itibaren aynı kurumda Profesör olarak görev yaptı. Ayrıca 2004 yılında, Doğu Virginia Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Mikrocerrahi Departmanı’nda “fellow” olarak 3 ay görev yapan Prof. Dr. Serha t Özbek, lisans ve lisansüstü düzeylerinde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi’nin ilgi alanına giren değişik konularda dersler verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat