Plan Ve Bütçe Komisyonunda 'Bıçak Parası' İddiası

Plan Ve Bütçe Komisyonunda ‘Bıçak Parası’ İddiası

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmeleri devam eden Sağlık Bakanlığının 2023 yılı bütçesi üzerinde ortaya ‘bıçak parası’ iddiası atıldı, milletvekilleri arasında sözlü tartışma çıktı.

AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yegin, sağlık açısından eskideki yıllarda vatandaşların çektikleri sıkıntıları işaret ederek, vatandaşların bugün sağlık hizmetlerinden bir hayli memnun olduğundan bahsetti.

Geçmiş dönemlerde sağlık karnelerinde vize sorunu yaşandığını, insanların hastanelerde muayene olmak amacıyla uzun kuyruklarda beklediğini, ilaç alırken sıkıntılar yaşadığını vurgulayan Yegin, “Siz kan alma grupları, kan verme grupları nedir bilir misiniz? Bunlar yaşanmış şeyler.” şeklinde ifade etti.

Vatandaşların ameliyat olmak için de birtakım problemler yaşadığını söyleyen Yegin, “Ameliyat mı olacaksın? Nasibin varsa gün almışsan sakın boş gelme, memleketten tereyağı, peynir getir ama bitmez… ‘Bıçak parası’ diye bir şey vardı, hazırlıklı gelin.” şeklinde konuştu.

Yegin’in geçmiş yıllarda ameliyat için “bıçak parası” alındığı iddiasına karşı çıkan CHP Bursa Milletvekili Özkan,  “Saçmalıyorsun, meslek ahlakına hakaret edemezsin. Böyle ahlaksızlık olmaz, mesleği itham ediyorsunuz.” dedi.

Bu konuşmalar üzerine CHP ve İYİ Parti milletvekilleri ile AK Parti milletvekilleri arasında sözlü tartışma boy gösterdi.

Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, tartışmanın bitmesi ve ortamın yumuşaması adına, “Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Komisyonu engellemeye mi çalışıyorsunuz? Başkalarının konuşmasından çekiniyor musunuz? Niye o zaman engellemeye çalışıyorsunuz? Bir dinleyin cevap verilecek bir şey olursa arkadaşlarımız cevap verir.” sözlerini kullanarak tartışmayı sona erdirdi.

Plan Ve Bütçe Komisyonunda ‘Bıçak Parası’ İddiası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir