Gündem

Pandemi hastanesi artık kadın doğum ve çocuk hastanesi

Şırnak ilinde covid-19 süresince pandemi hastanesi olarak hizmet veren ek hizmet binası, virüsün kontrol altına alınmasının ardından kadın doğum ve çocuk hastanesi olarak kullanılmaya başladı.

Pandemi hastanesi, kadın doğum ve çocuk hastanesi olarak hizmete girdi

Şırnak İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Özdemir, covid-19 virüsünün bütün dünyayı ele almasının ardından şehirde salgını kontrol etmek için alınan önlemlerden biri olarak pandemi hastanesi hizmeti veren binanın, salgının kontrol altına alınması ile birlikte kadın doğum ve çocuk hastanesine çevrildiğini söyledi.

Dr. Özdemir, “Salgının etkisini yitirmesine bağlı olarak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin Çocuk Hastalıkları poliklinikleri ve Çocuk Hastalıkları servislerini bilindiği üzere daha önce hizmete açmıştık. Gerekli çalışmalar yapılarak Kadın Doğum Poliklinikleri ve Kadın Doğum Servisleri de bu hafta hizmet vermeye başladı. Hastanemiz servis ve yoğun bakım üniteleri dahil 100 yataklı olup, 18’i yeni doğan, 12’si genel ve 10’nu çocuk yoğun bakım olmak üzere 40 adet yoğun bakım, 2 ameliyathane, 8 doğum salonu ve 60 adet servis yatağı ile hizmet açıldı. Ayrıca hizmet binamızda yeni açtığımız Çocuk Acil Servisinin de hizmet vermeye başladığını belirtmek isterim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu