Sendika

Osman Kaya Enflasyonu Değerlendirdi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından mart ayı enflasyon rakamları belli oldu. Buna göre; Enflasyon mart ayında aylık bazda yüzde 3,16 yükseliş kaydetti. Enflasyon yıllık bazda ise 68,50’ye yükseldi.

Kamu Birliği Konfederasyonu ve Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman Kaya, açıklanan enflasyon verileri hakkında değerlendirmede bulundu.

Kamu çalışanlarının alım gücünü her geçen gün yitirdiğine dikkat çeken Genel Başkan Kaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

MEMUR BİR KEZ DAHA ENFLASYONUN ALTINDA EZİLDİ

TUİK Mart ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre, enflasyon mart ayında aylık bazda yüzde 3,16 yıllık bazda ise 68,50’ye yükseldi.

TUİK Mart ayı enflasyon rakamları açıklanmasının ardından bir kez daha görüyoruz ki memurun alım gücü geçen ay olduğu gibi bu ay da azalmaya, maaşı erimeye devam etti. Yılbaşında memura reva görülen %15’lik maaş zammı enflasyonun altında kalarak memuru bir kez daha yoksulluğa, geçim sıkıntısına sürükledi.

Artan hayat pahalılığı ve yükselen enflasyon karşısında memurun dayanacak ne gücü ne de sabrı kaldı… Memur artık ev kirasını ödeyemeyecek duruma gelmiş, temel yaşam ihtiyaçlarını karşılamak için kredi/borç bataklığına sürüklenmiştir

Devletin itibarını temsil eden kamu çalışanlarımız yaşam mücadelesi vermektedirler. Enflasyon farkının aylık olarak maaşlara yansıtılmasını, tüm kamu çalışanlarımıza yoksulluk sınırının üzerine emekliliğe yansıyacak tek kalem maaş talebimizi yineliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu