Gündem

Olası İstanbul Depremi İçin En Riskli 15 İlçe Paylaşıldı

Beklenen İstanbul depremi için en yüksek risk taşıyan 15 ilçe belirlendi ve ilçelerin risk seviyeleri zemin sıvılaşma riskine göre sıralandı.

Türkiye, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli bir dizi depremle sarsıldı. Bu depremler, 11 ilde ciddi yıkıma yol açtı ve çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldu. Şehirler adeta enkaz altında kaldı. Deprem sonrasında, hasar gören ve yıkılan binalar için hızlı bir şekilde onarım çalışmaları başlatıldı.

Ancak, başka bir büyük tehlike göz önünde bulundurulmaya başlandı. Megakent İstanbul için büyük bir deprem bekleniyor. Uzmanlar, İstanbul’un bu büyük depreme hazır olması gerektiğini sürekli olarak vurgularken, en riskli ilçeler de belirlendi.

AFAD tarafından yapılan zemin sıvılaşma riski analizine göre belirlenenen olası İstanbul depremi için en riskli ilçeler şunlar: Bakırköy, Bahçelievler, Küçükçekmece, Esenler, Başakşehir, Esenyurt, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Tuzla, Pendik, Maltepe, Sultanbeyli, Üsküdar, Fatih. (Kaynak: DHA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat