Gündem

Okullar Ne Zaman Açılacak? Bakan Özer Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Eğitim sistemimizde 57 bin 108 okulumuz var. 2 ay gibi kısa sürede 16 bin 361 kütüphane kurduk. Yani günlük 272 kütüphane kurduk. 2021 sonu itibarıyla bu ülkede eğitim sisteminde kütüphanesi olmayan okul kalmadı.” dedi.

Beşiktaş Anadolu Lisesi’ndeki Murat Bardakçı Kütüphanesi’nin açılış programında konuşan Özer, kısa bir konser veren İstanbul Üniversitesi Itri Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerine teşekkür etti.

Özer, güzel sanatlar liselerindeki birikimleri bir araya getirmek konusunda İstanbul, İstanbul Teknik ve Marmara üniversiteleriyle iş birliği yaptıklarını belirterek bu süreçte büyük bir fark oluşturan İstanbul Üniversitesi Itri Güzel Sanatlar Lisesi’nin performansıyla kültür ortamıyla yüz akı olduğunu söyledi.

Okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Özer, “2022-2023 eğitim-öğretim yılı 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak ve 16 Haziran 2023 tarihinde sona erecek. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında yarıyıl tatilini ise 23 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri arasında planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

“Okullarda bağış muhabbetini artık bırakalım”

Tüm okullara temizlik malzemesinden kırtasiye ürünlerine, küçük onarımdan donatımına kadar ihtiyaç duyulan miktarın gönderildiğini dile getiren Özer, “Onun için de il toplantılarında özellikle tüm yönetici arkadaşlarımızdan istirham ettik. Ya şu okul kayıtlarında bağış muhabbetini artık bırakalım. Tüm illerde, İstanbul’da başladık, okul yöneticilerimiz başarılı bir şekilde süreçleri yönetiyor. Çünkü biz Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu kadar devasa bütçeyle okullarımızın ihtiyacını karşılayamamamız mümkün değil.” değerlendirmesini yaptı.

Bir Yorum

  1. Bencede alınmamalı  durumumuz yok bide bi çok para istiyorlar devlet okulları sanki özelmiş gibi bide bağış yapın diyor müdürler velilere zaten durumum olsa en iyi okulda okuturdum kızımı ankara yaşamkent akgül ilk öğretim okulunda hademe yokmuş onun için bağış istiyorlar velilerden çok saçma bence bu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat