Gündem

Muadil İlaç Verince Eczacıya Saldırdı

İstanbul Avcılar’da pazar günü nöbetçi eczanelik yapan Emrah Göksu, dükkanına gelen hastaya reçetede bulunan ilacın ellerinde kalmadığını fakat muadil ilaç verebileceğini söyledi. Bu teklifi kabul eden hasta muadil ilacı alıp evine gitti.

Ertesi gün hastanın babası Adil A. ve eşi, Emrah Göksu’nun eczanesine gelerek reçetede yazılan ilacın verilmemesinden ötürü kalfalarla tartışmaya girdi. Hastanın babası eczanede kalfalarla tartıştığı esnada dışarıda olan Eczacı Emrah Göksu dükkanına gelince Adil A. yumruk ve tekme ile saldırmaya başladı. İçeride bulunan kişiler Adil A.’ya engel olmaya çalışırken eczacı ise yediği yumruk sonrasında kendisini savunmaya başladı. Taraflar ayrılırken Adil A. sinirini çıkarmak adına tezgahta bulunan bir şişeyi alıp eczacıya fırlattı. Daha sonra saldırgan Adil A. dışarı çıkarak gözden kayboldu.

Eczacı Emrah Göksu, hastaneye giderek darp raporu alırken, kendisine ve kalfaya saldırıda bulunan Adil A. hakkında şikayetçi oldu.

Eczacı Emrah Göksu işlerini özveri ile gerçekleştirdiklerini, doktorun yazmış olduğu ilacın 21 farklı isimde üretilen ‘muadili’ bulunduğunu aktardı. İlacın bulunmamasının sorumlusunun kendileri olmadığını açıkça ifade eden eczacı Göksu, ilk defa uğradığı bu saldırının insanlık dışı olduğunu vurguladı. (Kaynak: DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu