Gündem

Memur ve Emekliye Yüzde 15 İlave Zam Geliyor! Çalışmalara Başlandı

Gündemde memur ve emekli maaşlarına yeni bir zam yapılması yer alıyor. Yüzde 30 oranında zam sonrası kulislerde AK Parti’nin sandık öncesi yeni bir zam için çalışma başlattığı konuşulmaya başlandı. Ek zam oranı için yüzde 15 ilave zam artışının masada olduğu konuşulurken, eğer bu zamda gelirse memur ve emekli zammının yüzde 45’e ulaşması bekleniyor. Söz konusu ek zam için ise tarih bile belirlendi.

memur ve emekliye yüzde 15 i̇lave zam geliyor! çalışmalara başlandı

MEMUR VE EMEKLİYE YÜZDE 15 İLAVE ZAM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Emekli ve memura yapılan zam sonrası zamlı maaşları henüz hesaplara yatırılmamışkan, iktidar tarafından gelen açıklamalar maaşlara yeni bir ilave zam geleceği şeklinde bekleniyor. Milyonların beklentisi sandık gelmeden maaşlara yeni bir zam daha yapılması. Yüzde 30 oranında yapılan zamla en düşük memur maaşı 11 bin 848 TL, en düşük memur emeklisi maaşı 7 bin 901 TL olmuştu. En düşük emekli maaşı ise 5 bin 500 TL‘ye ulaşmıştı.

MEMUR VE EMEKLİYE YÜZDE 15 EK ZAM İÇİN TARİH BELLİ

Seçim için muhtemel tarihler 30 Nisan, 7 Mayıs ve 14 Mayıs tarihleri konuşulurken, Show Haber‘de yer alan habere göre ek zam için müjdenin Mart ayı ortası gibi duyurulması öngörülüyor.

memur ve emekliye yüzde 15 i̇lave zam geliyor! çalışmalara başlandı

YÜZDE 15 İLAVE ZAM ORANINDA EK ZAM MASADA

Öne çıkan zam oranı ise yüzde 15 oranında. Yani memur ve emeklinin maaş artış zammı yüzde 45 oranlarına ulaşacak. AK Partinin gündemindeki ek zam için yapılan çalışmanın Cumhurbaşkanı Erdoğan‘a sunulması bekleniyor.  (Kaynak: Finans Mynet)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat