Gündem

Memur-Sen’den Hakem Kurulu’na Toplu Sözleşme Başvurusu

Yaklaşık 4 milyon memur ve 2.5 milyon memur emeklilerini yakından ilgilendiren 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde 2024-2025 yıllarını kapsayacak olan zam konusunda anlaşma sağlanamaması üzerine Memur-Sen, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na başvurdu.

Hükümeti temsil eden Kamu İşveren Heyeti ile yetkili konfederasyon Memur-Sen’in, 1 Ağustos’ta başlayıp 22 Ağustos’ta tamamlanan Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde zam oranında uzlaşamamasının ardından, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu süreci devreye girdi. Bu nedenle Memur-Sen, Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna sunulmak üzere başvurusunu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na iletti. Toplu Sözleşme masasında uzlaşma sağlanan maddelerin lehlerine genişletilmesi talebinde bulunan Memur-Sen, mutabakata varılamayan konuların da Kurul tarafından bağıtlanmasını talep etti.

Yarın çalışmalarına başlayacak Hakem Kurulu’nun, kararını vermek için ay sonuna kadar süresi bulunuyor. Kurulun verdiği karar kesin olacak ve karara itiraz edilemeyecek. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu