Gündem

Mardin’de Yaşayan Genç Hemşir Kendi Yaşamına Son Verdi

Kızıltepe ilçesi Devlet Hastanesi’nde görevli olan hemşir Şiyar Özgür Temli (29), yaşamına son verdi. Kızıltepe’de eşi ve 4 aylık bebeği ile yaşayan Temli’nin kusma seslerine koşan eşi olayı fark etti. Durumu fark eden eşinin haber vermesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri gitti. Sağlık ekipleri tarafından Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Temli, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 

Temli’nin cenazesi ailesi tarafından Kızıltepe’de defnedildi.

Temli’nin olaydan kısa süre önce Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne gittiği ve yaklaşık bir saat kaldıktan sonra ayrılarak evine döndüğü öğrenildi.

 

Temli’nin Derik Devlet Hastanesi’nde 5 yıldır görev yaptığı ve geçici görevlendirme ile Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde görev yaptığı belirtildi.

 

Genç hemşrin vefatı Mardin Sağlık camiasını yasa boğarken İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, bir taziye mesajı yayımladı. Yavuz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Derik Devlet Hastanesi’nde 5 yıldır Hemşire olarak çalışan değerli mesai arkadaşımız Özgür Temli vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet ailesine, yakınlarına ve tüm sağlık camiamıza başsağlığı dilerim.” (Kaynak: Kızıltepe Gazetesi)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat