Gündem

Mansur Yavaş’tan Aşure İsteyen Hemşireyi Tehdit Eden Şahıs Tutuklandı

Pandeminin pelerinsiz kahramanlarından bir tanesi olan Büşra hemşire, 2020 yılında sosyal medya platformu Twitter aracılığıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘tan, “Başkanım bana bir tabak aşure gönderebilir misiniz, teşekkür ederim” ifadeleriyle aşure istedi.

Büşra hemşirenin talebini yanıtsız bırakmayan Mansur Yavaş, “Sevgili kızım Büşra, senin nezdinde Şehir Hastanesi’nde çalışan tüm sağlık personelimiz için aşurelerimiz yola çıkıyor. Afiyetle yiyin, iyi ki varsınız” sözleri ile Büşra hemşirenin görev yaptığı  Ankara Şehir Hastanesi’ne aşureler gönderildi.

Mansur Yavaş‘ın paylaşımına cevap veren S. Kaan Altınok isimli kullanıcı, “Sevgili kızın Büşra’yi hoplatıcaz yakında. @fahrettinkoca bu kadının iş feshini sonlandırın hemen. Yoksa başka birisi başka yerini sonlandırır bunun başına iş alırsın.” ifadeleri ile Büşra hemşireyi tehdit etmiş, bunun üzerine Büşra hemşire paylaşımını silerek kullanıcı adını değiştirmek durumunda kalmıştı.

Şahıs hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ve davanın bugün sonuçlandığını açıklayan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Sadece bizden aşure istediği için tehdit edilmişti Büşra hemşiremiz.

Kadınlara saldırılar normalleşmesin diye dava açtık, şahıs 6 ay indirimsiz ertelemesiz hapis cezası aldı. Hukukçu kimliğimle de belirtmek isterim ki asla mücadeleden vazgeçmeyin, her zaman yanınızdayım.” dedi.

Yavaş’ın paylaşımını alıntılayan Büşra Hemşire ise “Bu süreçte yanımda olduğunuz ve desteğinizi esirgemediğiniz için teşekkür ederim iyi ki varsınız Başkanım.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu