Gündem

Kuduz Tedavisi Gören Kişi Hayatını Kaybetti

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, yaklaşık 1 ay önce köpeğinin ısırması sonucu kuduz şüphesiyle tedavi altına alınan kişi hayatını kaybetti.

Siverek ilçesinde, 12 Haziran Pazartesi günü meydana gelen olayda, köpeği tarafından ısırılan mimar Lütfü Seray, Siverek Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Buradaki ilk müdahalesinin ardından Gaziantep’teki özel bir hastaneye kaldırılan Lütfü Seray, yaklaşık 1 ay süren tedaviye rağmen kurtarılamadı.

Siverek Kaymakamlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Yaklaşık bir ay süren tedavi sonucunda vatandaşımızın kurtarılamayarak vefat ettiğini büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. Kuduz vakasının öğrenilmesinin akabinde ilgili bütün kurumlar hassasiyetle süreci takip etmiş, yapılan incelemeler, alınan kararlar ve tedbirler sonucu çalışmalara başlanmış, konu bütün yönleriyle takip edilmiştir. Vefat eden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.”

Kaymakamlık daha önce yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer vermişti:

“Yapılan araştırmada köpek saldırısı nedeniyle bazı büyükbaş hayvanlarda da kuduz vakasına rastlanmıştır. İlçe Hıfzıssıha Kurulu toplanmış olup konuyla ilgili tedbirler alınmıştır. Bu kapsamda, söz konusu yerlerde karantina uygulamaları yapılmıştır. Ayrıca belediyemiz, Sağlık Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Müdürlüğünce gerekli çalışmalara başlanmıştır. Bununla birlikte şüpheli durumların derhal yetkili mercilere bildirilmesi ve herhangi bir vakada ivedilikle sağlık kuruluşuna müracaat edilmesi gerekmektedir.”  (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat