Gündem

2022 KPSS İptal Edilecek mi? Soruları Çalındı İddiası Nedir?

Lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) 31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirildi. ÖSYM’nin sınav sonrası soruların cevap anahtarlarını açıklamasıyla birlikte bazı soruların Yediiklim Yayıncılık’a ait olduğu iddia edildi.

Yediiklim Yayıncılık YouTube ve çeşitli sosyal medya hesapları üzerinde birebir aynı soruların çözümlerini yaptığı görüntüler sosyal medyada binlerce kullanıcı tarafından paylaşıldı.

kpss i̇ptal edilecek mi? soruları çalındı i̇ddiası nedir?

İddiaya göre, 31 Temmuz Pazar günü yapılan KPSS sınavında sorulan soruların büyük bir bölümü Yediiklim Yayıncılık’ın sosyal medya hesaplarında sınavdan çok önce çözülmüştü. Bu iddia Türkiye’yi karıştırırken 2022 KPSS sınavı iptal mi edilecek soruları da araştırılmaya başlandı. Peki, KPSS iptal edilecek mi?

“Asılsız olduğu anlaşılmıştır”

ÖSYM‘nin resmi sosyal medya hesabı aracılığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

2022 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı 31 Temmuz 2022 Pazar günü sabah ve öğleden sonra oturumlarında güvenli bir biçimde gerçekleştirilmiştir.

Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu