Gündem

Köy Köy Gezerek Hatırlatma Aşısı Yapıyorlar

Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan mobil ekipler, özveriyle çalışmayı ve vatandaşlara hizmet götürmeye devam ediyorlar. Osmaneli Toplum Sağlığı Merkezi Aşı sorumlusu Dr. İrem Nur Atak, Dr Birgül Topçuoğlu ve aşı personeli ile birlikte ilçeye bağlı köylere giderek köyde vatandaşları bilgilendirip aşı olmayan vatandaşları ikna ederek, aşı olanlarında hatırlatma doz aşılarını yaptılar.

Hatırlatma Aşısı Önemli

Çalışmalar hakkında konuşan Toplum Sağlığı Merkezi Aşı sorumlusu Dr. İrem Nur Atak, “Dr. Birgül Topçuoğlu ve aşı ekibimiz ile birlikte köy köy gezerek İlçeye işlerinin yoğunluklarından dolayı aşı olmaya gelemeyen vatandaşlarımız ile sohbet edip aşının faydalarını anlatıyoruz. Bugüne kadar aşılarını hiç yaptırmayan vatandaşlarımızın aşılarını yapıyor, aşı olanların ise hatırlatma doz aşılarını Toplum sağlık merkezlerine ya da hastaneye gitmeden bulundukları yerde de aşı olma imkânına kavuşanlar uygulama sayesinde işlerinden geri kalmıyor.

hatirlatma asilari

Hedefimiz yer, koşul fark etmeksizin yüzde 100 aşılama yapmaktır. Köy muhtarını önceden arayıp gidiyoruz, halkımızın aşılarını yapıyoruz. Toplum sağlık merkezlerine ya da hastane gitmeden aşı oldukları için vatandaşımız çok mutlu, bunu her zaman söylüyorlar. Çok uzak köylerimiz var. Aşılarını bulundukları yerden yaptırdıkları için vatandaşlarımız çok mutlu. Ayıca köylerdeki aşı çalışmalarında bizlere he zaman destek veren muhtarlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Vatandaş Memnun

Medetli Köy Muhtarı Gürhan Karaca, imkanı olmayan vatandaşlar için sunulan hizmete minnettarlığını ifade etti. Karaca, “Tarlada, bağda, bahçede çalışan vatandaşlarımızın sağlık ekipleri ayağına kadar geldikleri içinde vatandaşımız çok memnun. Emeği geçenlere çok teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat