Gündem

Karaman İl Sağlık Müdürlüğünde Gündem Promosyon Görüşmeleri

Konuyla ilgili olarak Karaman İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İlgili Banka Şubesi ile Müdürlüğümüz arasında 06.12.2019 tarihli mevcut kurum personelinin maaşlarının, ücret ve avans dahil her türlü alacaklarının banka tarafından ödenmesine ilişkin Maaş Ödeme Protokolü 31.12.2024 tarihine kadar geçerli olmak üzere imza altına alınmıştır. İşbu sözleşme imzalandıktan sonra ekonomik olarak beklenmedik olağanüstü durumların yaşandığı, bunların objektif ve önceden belirlenmeyecek nitelikte bulunması ve değişen koşulların iş bu akdedilen sözleşmeyi çekilmeyecek hale getirdiği, iş bu olağanüstü koşullar sebebiyle sözleşmenin revize edilmesi gereği ortaya çıkmıştır.

Bu sebeple yaşanan ekonomik koşullar ve enflasyon verileri göz önünde bulundurularak, ilgili personelin ağır ekonomik şartlar altında kalmaması hasebiyle protokolün ilgili banka tarafından güncellenmesinin görüşülmesi amacıyla Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun başkanlığında Karaman İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanları ve Müdürlüğe bağlı 2. Ve 3. Basamak sağlık tesislerinin yöneticilerinin katılımı ile toplantı düzenlendi.

“Ekonomik koşullara göre uyarlanması”

Müdürlüğümüz tarafından yapılan toplantı neticesinde; Günümüz ekonomik şartları göz önünde bulundurularak ilgili Banka Şubesine İdaremizle akdedilen sözleşmenin değişen yeni ekonomik koşullara göre uyarlanmasının talep edilmesine karar verilmiştir. İlgili talebin banka tarafından olumsuz karşılanması durumunda izlenecek yolun değerlendirilmesi için 09.08.2022 tarihinde ilimizde en çok üye sayısına sahip 2 işçi sendikası ve 3 memur sendikası yetkilileri ile bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapılması kararlaştırılmıştır. Bu konuya ilişkin ilgili banka şubesi ile yazışmalar Karaman İl Sağlık müdürlüğümüz tarafından başlatılmıştır” dendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat