Gündem

Kadın Doktoru Darbeden 2 Şüpheli Gözaltına Alındı

Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir kadın doktoru darbettiği iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı. Mersin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada hukuki sürecin yakından takip edileceği bildirildi.

İddiaya göre, Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak görev yapan doktor T.K, poliklinikte görevini icra ettiği esnada Z.T. ve S.V. odaya girdi. İçeride hasta muayenesi varken odaya giren şahıslar “hasta mahremiyetini” ihlal ettikleri için odadan çıkmasını istendi. Odaya giren şahıslar ile sağlık personelleri arasında tartışma yaşandı. Tartışma sırasında Z.T. ve yanındaki kadın S.V, doktor T.K’yi darbetti.

Hastanenin güvenlik görevlilerince uzaklaştırılan şüpheliler, doktorun “beyaz kod” bildiriminde bulunmasıyla polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

İl Sağlık Müdürlüğünden Açıklama

İl Sağlık Müdürlüğünden olaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Meslektaşımız, muayene yaptığı esnada odaya giren başka bir hasta ve yakını tarafından fiziksel şiddete maruz kalmıştır. Hastane güvenliği ve kolluk güçlerimizce olaya anında müdahale edilmiş, ‘beyaz kod’ işlemleri başlatılmış, saldırganlar gözaltına alınmıştır. Bakanlığımızca hukuki süreç yakından takip edilmektedir. Meslektaşımıza yapılan saldırıyı kınıyor ve sağlıkta şiddetin son bulmasını diliyoruz.” (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat