Gündem

Kabine Toplantısı Sona Erdi… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Önemli Açıklamalar

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın satırbaşları:

“Yunanistan ne siyasi ne ekonomik ne askeri bakımdan bizim dengimiz olmadığı için muhatabımız da değildir. Türkiye güçlü olmak, gücünü sürekli artırmak mecburiyetindedir. Geçtiğimiz hafta açıklanan ikinci çeyrek büyüme rakamları ekonominin yükselişe devam ettiğini göstermiştir.

Bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 7,5 olan büyüme oranımız yılın ikinci çeyreğinde yüzde 7,6 olarak gerçekleşmiştir. Bizim mandacı iktisatçılar dediğimiz kesim bile artık görüşlerinde ısrar edemiyor. Ülkemizin enerji ihtiyacını yerli, milli, sürdürülebilir kaynaklardan elde etmeye yönelik çok sayıda projeyi hayata geçiriyoruz. Ülkemizin enerji ihtiyacını yerli, milli, sürdürülebilir kaynaklardan elde etmeye yönelik çok sayıda projeyi hayata geçiriyoruz.

“Yılbaşından sonra enflasyonun hızlı bir şekilde inişine şahit olacağız”

Enflasyon hala en ciddi sorunumuz olmayı sürdürüyor. İnşallah yılbaşından sonra enflasyonun hızlı bir şekilde inişine şahit olacağız. Önce 40’lı, ardından 30’lu, yıl sonuna doğru 20’li rakamlardaki enflasyonla ülkemizi bu tehdidin gölgesinden çıkarmayı planlıyoruz.

“Asgari ücret, emekli ve memur maaşları”

Asgari ücretten emekli ve memur maaşlarını yükseltmeye, sosyal yardım programlarını yeni bir anlayışla genişletmeye kadar pek çok tedbiri hayata geçireceğiz Dün açıklanan orta vadeli program, bu mücadelenin yol haritasıdır. İklim değişikliğiyle mücadele kapsamında yeşil dönüşümün gerçekleştirilmesi de orta vadeli programın önemli unsurları arasındadır.

Toplam milli gelir sıralamasında dünyada ilk 10’a girmemizin çok uzak olmadığına inanıyorum. Ne seçim sürecinin ne de herhangi bir iç ya da dış gelişmenin bütçe dengelerini bozmasına rıza göstermeyeceğiz.

Üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanları

Sağlık Bakanlığı ile üniversite hastanelerinde çalışan doktorlarımız arasındaki farkı kapatıyoruz. 15 Ağustos 2022’den önce icra takibi başlatılmış 2 bin lira ve altı alacakların vergiden düşülmesini ve tasfiyesini sağlıyoruz.”

İcralık borçlar

Vatandaşlarımızın bir kısmının icra takibine uğramasına yol açan 2 bin lira ve altındaki borçlarını tasfiye ediyoruz. 15 Ağustos 2022’den önce icra takibi başlatılmış 2 bin lira ve altındaki alacakların gider gösterilerek vergiden düşürülebilmesini ve tasfiyesini sağlıyoruz.

İcra takibine konu yaklaşık 10 milyon dosya ve yaklaşık 5,5 milyon vatandaşımız icra takibinden kurtulmuş olacaktır. Hükümet olarak aldığımız bu kararın yasal düzenleme adımını, ekim ayında Meclis’in açılmasıyla Cumhur İttifakı’nın meclis grupları hemen atacaktır. Kronik hastaların veya yaşam destek cihazlarına bağlı kişilerin bulunduğu hanelere, doğal gaz desteği yüzde 5 fazlasıyla yapılacak.”

Bir Yorum

  1. Seçim gelecek. Doktor beni ilgilendirmez. Ne almış ne almamış. Bana bir sağlıkçı olarak zam yapılmadı. Bunun hesabı sorulacak.

  2. Asistan Lara sekiz nöbet ve nöbet sonu Off verilmiyor.Kisacasi yönetmeliği takan yok sayın bakanım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat