Gündem

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Bugün Yoğun Gündemle Toplanıyor

Kabine Toplantısı bugün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya ziyaretinin ardından Beştepe’de gerçekleştirilecek. Toplantıda Soçi ziyaretinde yaşanan gelişmeler tüm yönleriyle ele alınacak. İç ve dış siyasette yaşanan gelişmelerin yanı sıra ekonomideki son durum da masaya yatırılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantıda, Rusya- Ukrayna savaşındaki son gelişmeler, Tahıl koridoru anlaşması, Ankara-Moskova ilişkilerine dair alınan kararlar ve daha fazlası masada yerini alacak. Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesinin yansımaları da yine masada ele alınacak.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya liderleriyle bir arada olacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğun diplomasi trafiği de toplantının gündeminde yer alacak. Erdoğan 9-10 Eylül’de Hindistan’daki G20 Liderler zirvesine katılacak. Akabinde de 17-21 Eylül’de gerçekleştirilecek olan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için Amerika Birleşik Devletleri’ne hareket edecek. Erdoğan iki uluslararası toplantıda da dünya lideriyle bir araya gelecek.

“OVP çalışmalarında sona gelindi”

Ekonomide ise gözler Orta Vadeli Programa çevrildi. Ekonominin 3 yıllık yol haritasının belirleneceği programın hazırlıklarında sona gelindi. Program ile hem orta vadeli öngörüler belirlenecek, hem de yapısal reform adımları açıklanacak. Toplantıda program hakkında son değerlendirme yapılacak. (Kaynak: TRT)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu