Gündem

Kabine Bugün Toplanıyor: Ekonomi ve Memurlar Gündemde

Kabine Toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kabinenin ana gündeminde ekonomi ve memurların toplu sözleşme süreci yer alacak. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Körfez turunda imzalanan anlaşmaların ekonomiye etkileri, Rusya’nın tahıl koridoru anlaşmasını feshetmesi, İsveç’in NATO üyelik süreci ve dış politikadaki diğer gelişmeler de değerlendirilecek.

Kabine toplantısında hayat pahalılığı ve ekonomide atılan adımlar ele alınacak. Merkez Bankası’nın geçen hafta aldığı 250 baz puanlık faiz artışının piyasalara yansıması masada olacak. Bu kararın önümüzdeki günlerde ekonomiyi nasıl etkileyeceği görüşülecek.

Milyonlarca memurun merakla beklediği toplu sözleşme de Kabine Toplantısında görüşülecek gündem maddeleri arasında yer alıyor. 1 Ağustos’ta başlayacak olan görüşmeler için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan’ın bilgilendirme yapması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’nın ardından açıklama yapması “Millete Sesleniş” yapması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu