Gündem

İstanbul’da Doktora Tehdit İddiaları: “Sülalene Bu Eziyeti Yapacağız”

İstanbul’da aile hekimi olarak görev yapan Doktor Berat S., Şişli Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmakta. İddialara göre, Oğuzhan D., evlilik raporu almak için hastaneye geldi ve kendisi için gerekli olan raporu aldıktan sonra, hastanede bulunmayan nişanlısı için de bir rapor talep etti. Ancak Oğuzhan D.’ye, nişanlısının hastanede bulunmadığı sürece rapor verilemeyeceği belirtildi.

Bu duruma sinirlenen Oğuzhan D., “Bu doktorları boşuna dövmüyorlar” dedi. Hastanede bulunan yetkililer tarafından dışarı çıkması söylenen Oğuzhan D. tehditlerini sürdürerek, “Çıkışı bekleyip o doktoru öldüreceğim” şeklinde bağırdı. Doktor Berat S. can güvenliğinin tehlikede olduğunu iddia ederek Oğuzhan D. hakkında suç duyurusunda bulundu.

“SÜLALENE BU EZİYETİ YAPACAĞIZ”

Diğer doktor, Dr. Ebru D., kadın doğum uzmanı olarak kendi muayenehanesinde çalışmaktaydı. İddiaya göre, Bensu K. miyom ameliyatı için Dr. Ebru D.’ye başvurdu. Bensu K., özel bir hastanede, Sarıyer Maslak’ta ameliyat oldu. Ancak, karın şişliği arttığı için ikinci bir ameliyat gerçekleştirildi. Bensu K.’ye açık ameliyatla miyomu alındı ve bağırsağında toplu iğne ucu kadar bir delik tespit edildi. Bağırsağı dışarı çıkarma kararı alındı. İki ay sonra bağırsağın tekrar içeri alınacağı söylendi.

İddialara göre, kolostomi işlemi yapıldıktan sonra Bensu K.’nin eşi, Fatih K., Dr. Ebru D.’nin çalıştığı hastaneye gelerek, “Sen benim karımı bilerek yaraladın, biz de seni kaza ile yaralayacağız, gör bakalım. Sülalene bu eziyeti yapacağız.” şeklinde tehdit ve hakaretlerde bulundu. Dr. Ebru D., kendisini tehdit eden Fatih K.’dan şikayetçi oldu. Savcılık, her iki doktorun da şikayetçi olduğu şüpheliler hakkında soruşturma başlattı. (Kaynak: Hürriyet, Özge EĞRİKAR)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat