Gündem

İngiltere Kovid-19’un Yeni Varyantının Yayıldığını Bildirdi

İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA), İngiltere’de her 7 yeni vakanın 1’ini oluşturan yeni Eris varyantı hakkında bilgi verdi.

Eris, vakaların yaklaşık yarısını oluşturan Arcturus’tan sonra İngiltere’de en yaygın ikinci varyant olarak tespit edildi. Bu yeni varyantın yaygınlığı yüzde 39,4 olarak kaydedildi.Yetkililer, dünya genelinde Kovid-19 vakalarının artmaya devam etmesi nedeniyle durumu yakından takip ettiklerini ifade etti.

İngiltere’deki Kovid-19 enfeksiyonları ve aşılama oranları hakkında tahminlerde bulunan Zoe Kovid-19 Sempton Çalışması’na göre, 4 Temmuz’da tahmini vaka sayısı 606 bin 656 iken, bu rakam 27 Temmuz’da 785 bin 980’e yükselerek 200 bin artış gösterdi.

Kovid-19 Vakalarındaki Artışın Arkasındaki Ana Nedenlerden Biri Kapalı Alanlarda Yapılan Yakın Temaslar ve Zayıflayan Bağışıklık Seviyeleri

Uzmanlar, Kovid-19 vakalarındaki yükselişin, 21 Temmuz’da Barbie ve Oppenheimer filmlerinin gösterime girmesiyle birlikte milyonlarca insanın sinema salonlarını doldurmasıyla ilişkilendirilebileceğini düşünüyor.

Kapalı ve yetersiz havalandırılan mekanlarda insanların yakın mesafede bulunması, bulaşma oranlarını artırabilir. Ayrıca, bağışıklık seviyelerinin düşmesi ve Kovid-19 aşılarının etkisinin belirli bir süre sonra azalması da vakalardaki artışın nedenleri olarak gösterilmektedir. (Kaynak: AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu