Gündem

İstanbul’da Hemşireyi Darbeden Sanığa Hapis Cezası Verildi

Hakan Coşkun, Ümraniye‘de bir hemşireyi darp ettiği ve tehdit ettiği gerekçesiyle yargılandı ve 2 yıl 2 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı. Anadolu 16. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, taraf avukatları katıldı.

Avukat Muhammet Alimoğlu, duruşmada Mustafa Yaşar adlı hemşireyi darp ederek yaralayan sanık Hakan Coşkun‘un cezasında indirim maddelerinin uygulanmamasını istedi. Alimoğlu, sanığın hemşire Mustafa Yaşar‘ı darbederek kemik kırığı ve kalıcı iz oluşturacak şekilde yaraladığını anımsattı.

Cumhuriyet savcısı, sanık Hakan Coşkun‘un “tehdit” suçundan beraat etmesi gerektiğini, ancak “kamu görevi yaptığı için kasten yaralama” suçundan 3 yıl 4 ay 15 günden 10 yıl 1 ay 15 güne kadar hapisle cezalandırılması gerektiğini belirtti. Savcı, bu konuda bir önceki celsede verdiği esas hakkındaki mütalaasını tekrar etti

Sanık avukatı Simge Nazel Kırcı, müştekinin kendisine yönelik küfürler söylediği için müvekkilinin, müştekinin zarar verebileceğinden korkarak eylemi gerçekleştirdiğini savundu. Kırcı, mütalaaya karşı savunma yaptı.

Kararını açıklayan hakim, sanık Hakan Coşkun’u, “kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten yaralama” suçundan 2 yıl 2 ay 7 gün hapisle cezalandırdı. Hakim, sanığın “sağlık çalışanına yönelik tehdit” suçundan ise üzerine atılı suçu işlediği sabit olmadığından beraatine karar verdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca hazırlanan iddianamede, Hakan Coşkun‘un hemşire Mustafa Yaşar‘ı darp ve tehdit ettiği gerekçesiyle “sağlık çalışanına yönelik tehdit” ve “kasten yaralama” suçundan toplamda 11,5 yıl hapis cezasına çarptırılması istenmişti. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu