Gündem

Hemşire: Başhemşire Tarafından Darbedildim

Mimar Sinan Devlet Hastanesi’nde görev yaptığını belirten bir hemşire, Başhemşire (Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü) tarafından darp edildiğini iddia etti. Olayla ilgili detayları ve darp görüntüsünü içeren bilgileri Twitter’da paylaşan Nursel Alağaş isimli kullanıcı, yaşadığı olayı anlattı.

Alağaş, Başhemşire Suna Ö.’nün talimatıyla yaklaşık 45 dakika boyunca odasının kapısında bekletildikten sonra güvenlik görevlileri tarafından darp edildiğini ifade etti.

Paylaştığı mesajda, “Dün Mimar Sinan Devlet Hastanesi’nde görüşmek için 15 dakika müsaitim” dediğini, ancak 45 dakika sonra başhemşirenin odasından çıkarak kendisini görüştürmediğini ve tahrik edici davranışlarda bulunduğunu ifade etti.

Alağaş, darp edildiği anı şu şekilde anlattı: Bileklerinden sıkılarak duvara dayandırıldı ve ayağına tekme atıldı. Ayrıca, tıbbi rapor almak istediğini fakat bunun engellenmeye çalışıldığını iddia etti.

Doktorun, “Sakın verme” dediğini ve sorumlu görevlinin “Almasına engel ol” şeklinde talimat verdiğini belirtti. Olayın polise intikal ettiğini açıklayan Alağaş, güvenlik görevlilerinin zor kullanma nedeniyle uyarılmasına rağmen “sivil olduğun için ters kelepçe dahi yaparım” dediğini iddia etti.

Hemşire Sözlerine Şu İfadelerle Devam Etti:

hemşire: başhemşire tarafından darp edildim hemşire: başhemşire tarafından darp edildim

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu