Gündem

Hatay’da 11 Haftalık Hamile Doktora Saldırı

Hatay Defne Devlet Hastanesi’nde görevli 11 haftalık hamile doktor, randevusuz muayene talep eden G.T. adlı bir kadın tarafından saldırıya uğradı. Doktor, fiziksel saldırı sonucu 1 hafta iş göremez raporu aldı, saldırgan ise gözaltına alındı.

Defne Devlet Hastanesi’nde gündüz saatlerinde gerçekleşen olayda Dermatoloji Uzmanı olarak görev yapan Dr. K.E.K., muayene sırasını beklemesi gerektiğini belirttiği G.T. isimli kadın ile aralarında tartışma çıktı. Kadın, doktorun sırasını beklemesine öfkelenerek 11 haftalık hamile doktora saldırdı.

Yüzüne cisimler fırlatarak saldıran kadın, daha sonra saçından tutup sürükleyerek doktora yumruk ve tekme atmaya başladı. Bu saldırı sonucunda doktora gebeliği tehlike altında olduğu için 1 hafta iş göremez raporu verildi. Şikayet üzerine harekete geçen polis, şüpheliyi gözaltına aldı. Doktora yönelik gerçekleşen saldırı nedeniyle Hatay Tabip Odası’nın, bir günlük iş bırakma eylemi düzenleme kararı aldığı öğrenildi.

Bakan Koca Hamile Doktora Şiddet Hakkında Açıklama Yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, “Defne Devlet Hastanesi’nde yaşanan olayda, bir hekim arkadaşımız, aldığı darbeler sonucunda yaralandı. Çok üzgünüz. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. ‘Zanlı’ olayın akabinde gözaltına alınmıştır. Yargıya güvenimiz tam. Ama bizler, sağlık çalışanları olarak, hasta/ hasta yakınları ile her ilişkimizde, birbirimizde daima aradığımız insanlığa da hep güvenebilmeli değil miyiz?” ifadelerini kullandı. (Kaynak: DHA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu