GündemSon Dakika

Hastanede Ders: Hastane Sınıfları Öğrencilerin Derslerinden Geri Kalmamasını Sağlıyor

Hastanelerde yatarak tedavi gören çocukların aynı zamanda eğitimden de geri kalmamaları adına açılan hastane sınıfları, hem tedavi hem de eğitim anlamında hizmet sağlıyor.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2012 senesinde İlkadım Muzaffer Barışyurt İlkokulu bünyesinde açılan hastane sınıfı, yatarak tedavi gören öğrencilere eğitim hizmeti veriyor. Hastanede yatan ilkokul öğrencilerine yatak başında ve hastane içinde bulunan sınıfta eğitim veriliyor. Bu sayede hem tedavi görüyorlar hem de eğitimden geri kalmamış oluyorlar. Aileler de uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

“Keyifli bir zaman geçiriyorlar ve eğitimlerinden geri kalmamış oluyorlar”

Muzaffer Barışyurt İlkokulu Hastane Sınıfı Sınıf Öğretmeni Feyza Çetiner, “Tedavi amaçlı hastaneye yatan öğrenciler derslerinden geri kalmasınlar diye burada onlara eğitim veriyoruz. Hastaneye yatan öğrencilerin günlük tespitini yapıyoruz. Sağlık durumları uygun olan öğrencilerimiz sınıfımızda derslerini yapıyorlar. Gelemeyen çocuklarımızla yatak başında derslerine devam ediyoruz. Eğitimleri süresince çocuklar zeka oyunları da oynuyorlar. Birbirleri ile etkileşimleri oluyor. Keyifli bir zaman geçiriyorlar ve eğitimlerinden geri kalmamış oluyorlar. Uzun süre kalan öğrencilerimiz oluyor. Öğrencilerimizin burada kaldıkları süre boyunca yaptığı çalışmaları sınıf öğretmenine bilgilendirici yazı ile gönderiyoruz. 30 günden fazla devam eden öğrenciler için değerlendirme notu veriyoruz. Sene sonunda burada olan öğrencilerimize ise başarı belgesi veriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Hastane sınıfında senede yaklaşık 250 öğrenci eğitim görüyor. (Kaynak: İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat