Gündem

Hastane Yönetimi, Hatayı Affetmedi

İzmir’in Selçuk ilçesinde yaşayan  72 yaşındaki kanser hastası kadın, Torbalı Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Hastalığının artık son evresinde olan ve yoğun bakım servisine alınması istenen yaşlı kadının çocukları, en azından son günlerinde annelerinin yanında olmak için yoğun bakım talebini reddetti.

 

Soruşturma başlatıldı

Bu sırada yapılan kontrollerinde trombosit değerleri düşük çıkan kadına, kan takviyesi gerekti. Kan grubu tespitinde hastanede görevli S.A. isimli teknisyen, yanlış kan grubu tespitinde bulundu. Bunun sonucunda da yaşlı kadına farklı kan grubuna ait kan desteğinde bulunuldu.

 

Yaşlı kadında alerjiye neden olan bu durum karşısında doktorlar seferber oldu. Hemen yoğun bakıma kaldırılan hasta birkaç gün sonra ise hayatını kaybetti. Hasta kadının ölüm sebebi, yanlış kan takviyesinden kaynaklanmasa da Torbalı Devlet Hastanesi hemen olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturmayı bizzat Başhemşire yürüttü. Soruşturmanın sonunda S.A. isimli teknisyen idari cezaya çarptırıldı. S.A.’nın ayrıca birimi de değiştirildi. Öte yandan hasta yakınlarının S.A. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlandığı öğrenildi.(Kaynak: Torbalı Güncel)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat