featured

Hastane Önünde Silahlı Kavga: 4 Kişi Yaralandı 15 Gözaltı

Şanlıurfa, Haliliye ilçesinde bulunan Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi önünde karşılaşan iki düşman ailenin çıkardığı silahlı kavgada bir polis, bir haber muhabiri ve kavganın zanlılarından iki kişi yaralandı. Kavgaya sebep olan 15 kişi de gözaltına alındı.

Silahlı kavga, geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Merkez Haliliye ilçesinde bulunan Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi önünde yaşandı. Aralarında geçmişten gelen bir husumetin bulunduğu iki ailenin hastane ön bahçesinde denk gelmesiyle sözlü tartışmalar başladı. Büyüyen tartışma silahlı kavgaya dönüştü.

Kavga esnasında zanlılardan Muhammed Y. ve Bican Ö. yaralandı. Ateşlenen mermiler, hastane kantininin camlarına ve duvarlarına isabet etti. Hastanede bulunan vatandaşlar ve sağlık çalışanları korku dolu anlar yaşadı. Hastane önünde meydana gelen olayın ihbar edilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi.

Olaya müdahalede bulunan polis ekipleri, kavganın taraflarını olay yerinden uzaklaştırdı. Dağılan kavga tarafları kısa bir süre sonra tekrar hastane önünde toplanarak ikinci kez kavga etmeye başladı.

Şahıslar kavgaya müdahale eden polislere de saldırıda bulundu. Kurşunların arasında kalan polis memuru İsmail K. ve haber muhabiri Ömer Şulul yaralandı. Tarafların birbirine taşla saldırdığı esnada başına isabet eden taşla birlikte polis memuru İsmail K. yere yığıldı. Polis memuru acil servisten gelen sedyeyle hastaneye taşındı. Bitmek bilmeyen kavgada şahıslardan biri silahla ateş açtı. Polis memurları da siper alarak havaya ateş açtı.

Hastanede tedavi altına alınan yaralıların ve polis memuru ile haber muhabirinin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kavgaya karışan şahıslardan 15’i gözaltına alındı. Olaya dair yürütülen soruşturma ise hâlâ devam ediyor.

Hastane Önünde Silahlı Kavga: 4 Kişi Yaralandı 15 Gözaltı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir