Gündem

Hasta Yakınlarının Kargaşa Çıkardığı Acil Servis 3 Saat Hizmete Kapatıldı

Gecenin ilerleyen saatlerinde Şahinbey ilçesine bağlı kırsal Yeşilkent Mahallesi’nde meydana gelen tartışmanın büyümesi ile 1 kişi öldü 4 kişi yaralandı.

Açıklanan bilgilere göre, madde bağımlısı olan ve eşiyle sorunları olduğu idda edilen İrfan P.’nin , kayınbiraderleriyle arasında çıkan anlaşmazlık kısa sürede alevlenerek fiziksel bir çatışmaya dönüştü. Kavga anında İrfan P., eline geçirdiği bir bıçağı kullanarak kayınbiraderlerinden İlhan ve Efdal C., ayrıca kayınvalidesi Fatma C. ile eşinin amcası Mehmet Ali C.’yi yaraladı. Saldırgan, aynı zamanda kavgayı ayırmak isteyen komşusu Kerim Şentürk’e de birkaç bıçak darbesiyle zarar verdi.

TARTIŞMANIN BÜYÜMESİNİ ENGELLEMEK İSTEYEN KOMŞU HAYATINI KAYBETTİ

Yaşanan olayın üzerine, bölgeye pek çok sağlık ve jandarma ekibi yönlendirildi. Yaralılar sağlık ekipleri tarafından ilk yardım uygulamasının ardından Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Durumu ağır olan Kerim Şentürk hastanede gerçekleştirilen tüm müdahalelere rağmen ne yazık ki kurtarılamadı.

ACİL SERVİS 3 SAAT BOYUNCA HİZMET VEREMEDİ

Kötü haberi duyan mağdurun yakınları, hızla hastaneye akın etti. Bu arada hastane koridorlarında başlayan karmaşa, zamanla büyüdü ve bu sebeple çevik kuvvet ekipleri acil servise yönlendirildi. Ekipler, geniş çaplı güvenlik tedbirleri alarak acil servisi kapatmak zorunda kaldı. Acil servis, durumun yatışmasıyla birlikte tam 3 saat sonra tekrar hasta kabulüne başlayabildi. Olayın ayrıntılarına dair yürütülen geniş kapsamlı soruşturmanın hala devam ettiği belirtildi. (Kaynak: İHA)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu