Gündem

Gaziantep’te Hasta Yakınlarının Darp Ettiği Doktor Ağır Yaralandı

Gaziantep’te özel bir hastanede acil servis doktoru olarak görev yapan Asadullah Begoğlu, hasta yakınları tarafından demir çubukla darp edilmesinden dolayı ağır yaralanarak yoğun bakıma kaldırıldı. Hastanenin gece müdürü Ahmet Sefa Sağlık, “Doktorumuz şu an yoğun bakımda, başında yaklaşık 15 dikiş var. Hayati tehlikesi devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Olay, Gaziantep’in Şahinbey ilçesi 23 Nisan Mahallesi’ndeki bir özel hastanenin acil servisinde meydana geldi. Yüksek ateş şikayetiyle acil servise başvuran aile, çocuğunu muayene ettirmek istedi. O esnada aile bireyleri ve acil servis doktoru Asadullah Begoğlu arasında tartışma başladı. Tartışmanın ardından aile bireyleri ve hastaneye gelen çok sayıda yakını, doktor Begoğlu’na saldırdı.

“Kemer ve demir çubuklarla saldırdılar”

Kemer ve demir çubukla saldırıya uğrayan doktor Begoğlu ile kavgayı ayırmaya çalışan hastanenin gece müdürü Ahmet Sefa Sağlık ve güvenlik görevlisi Gökhan Hacı Yunus yaralandı. Yaralanan Sağlık ve Yunus ayakta tedavi edilirken, ağır yaralanan ve hayati tehlikesi olan doktor Begoğlu ise yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Polis ekipleri tarafından olaya dahil olan aile yakınları gözaltına alınırken, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı. Doktorun saldırıya uğradığı anlar hastanenin güvenlik kamerası tarafından kayıt altına alındı. Görüntülerde çok sayıda kişinin doktor Begoğlu’nu aralarına alarak darp ettiği görülüyor.

“Damar yolu açılamadığı için saldırdılar”

Hastanenin gece müdürü Ahmet Sefa Sağlık, gazetecilere, yüksek ateş şikayetiyle başvuran hastanın yüksek ateş sebebiyle damar yolunun açılmadığını ifade etti.

Bundan dolayı hasta yakınlarının sinirlenerek hastane içerisinde arbede çıkardığını ifade eden Sağlık, şu açıklamaları kaydetti; “Güvenlik görevlisi arkadaşlarla hasta yakınlarını sakinleştirerek hastane dışına çıkardık. Bu sırada hastaya müdahaleye devam edildi. Çocuğun babası arama yaparak birkaç araba dolusu yakınını hastaneye çağırdı. Hastanenin dışına çıktığımızda çok ağır hakaretler ederek hem doktorumuza hem bana saldırdılar. Doktorumuz şu an yoğun bakımda, başında yaklaşık 15 dikiş var. Hayati tehlikesi devam ediyor. Sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesi için gerekenlerin yapılması lazım.” (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu